کد خبر: ۶۷۹۶۳۱۸
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲ هزار و ۲۹۷ میلیارد ریال تسهیلات به روستائیان و عشایران پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، سیدمحمد احمدی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲ هزار و ۲۹۷ میلیارد ریال تسهیلات معادل ۷۵ درصد اعتبار ابلاغی به روستائیان و عشایران گیلانی پرداخت شده است.

وی افزود: از مجموع اعتبار ۳ هزار و ۸۰ میلیارد ریالی تسهیلات روستایی و عشایری گیلان، هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال از طریق بانک‌های عامل به استان تخصیص یافته که تاکنون ۱۳۲ درصد اعتبار تخصیصی از سوی بانک‌های عامل پرداخت شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان، با اشاره به اینکه بانک توسعه تعاون با ۶۴۶ میلیارد ریال طرح انعقاد قرارداد شده و با پرداخت ۵۴۱ میلیارد ریال، بیشترین جذب را داشته است، گفت: پست بانک نیز با ۴۵۳ میلیارد ریال طرح انعقاد قرارداد شده و با پرداخت ۴۰۲ میلیارد ریال رتبه دوم جذب را در استان دارد.

سیدمحمد احمدی، با بیان اینکه بانک کشاورزی با هزار و ۶۹ میلیارد ریال طرح به انعقاد قرارداد رسیده و با پرداخت این مبلغ رتبه سوم جذب در بین بانک‌های عامل اعتبارات روستایی و عشایری را کسب کرده است، افزود:صندوق کارآفرینی امید با ۳۰۲ میلیارد ریال طرح انعقاد قرارداد شده، کمترین درصد جذب در بانک‌های عامل را دارا است.

وی، با اشاره به وضعیت طرح‌های معرفی شده به کارگروه ملی افزود: تاکنون از بین طرح‌های معرفی شده به کارگروه ملی در سطح استان، طرح احداث کشتارگاه صنعتی طیور و با رسته اولویت صنایع غذایی، تبدیلی و تکمیلی کشاورزی با مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال توسط بانک کشاورزی پرداخت شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان درباره تسهیلات اشتغال فراگیر با استفاده از منابع داخلی بانک‌های عامل استان گفت: از مجموع اعتبار ۵ هزار و ۸۷۵ میلیارد ریال اعتبار استان مبلغ ۶۷۸ میلیارد ریال معادل ۱۲ درصد کل اعتبار تاکنون از طریق بانک‌های عامل پرداخت شده است.

سیدمحمد احمدی، با اشاره به اعتبارات استان در اشتغال فراگیر، افزود: شهرستان لنگرود با پرداخت ۱۰ طرح به مبلغ ۱۲۳ میلیارد ریال و اشتغال ۱۱۸ نفر رتبه اول را دارا است و در همین راستا شهرستان آستارا کمترین درصد جذب را نسبت به سهم خود در بین شهرستان‌ها داشته است.

وی با بیان اینکه در پرداخت تسهیلات روستایی هدف دولت فقط تزریق نقدینگی نیست، گفت: عزم نظام و در راس آن رهبری این است که اشتغال رونق یابد و انتظار ما تحرک بیشتر از بانک‌ها است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان تصریح کرد: استان گیلان در بخش رتبه بندی کشوری نسبت به ۵۰ درصد اعتبار‌های ابلاغ شده اشتغال روستایی و عشایری با ۱۹۵ درصد مبلغ مصوب رتبه ۱۲ کشوری و با ۱۶۴ درصد مبلغ انعقاد قرارداد رتبه ۹ کشوری را کسب کرده است.

انتهای پیام/م.ع

اعطای بیش از ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به روستائیان و عشایران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر