کد خبر: ۶۷۹۶۴۷۱
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵

استاندار مازندران بر ضرورت اقتصادی کردن گردشگری و مردمی کردن اقتصاد گردشگری در استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،  احمد حسین زادگان استاندار مازندران با اشاره به اینکه دبیرخانه گردشگری مزرعه نخستین بار در کشور تعریف و تدوین شده است،گفت: این دبیرخانه به منظور ساماندهی فعالیت‌های گردشگری و بر محور ایجاد ارزش افزوده در اقتصاد روستایی تشکیل شد.

وی با تاکید بر ضرورت اقتصادی کردن گردشگری و مردمی کردن اقتصاد گردشگری،افزود: مسئولیت راه اندازی و تشکیل دبیرخانه کمیته گردشگری مزرعه به جهاد دانشگاهی استان محول شد.

استاندار مازندران مزیت گردشگری استان را ظرفیت فعال کننده جلب حمایت و مشارکت شهروندان برشمرد و گفت: حفظ و صیانت از کاربری مزارع، سبب رونق صنایع دستی، صنعت گردشگری، حفظ میراث معنوی، اشتغال و رونق اقتصادی را سبب خواهد شد.

حسین زادگان افزود: مردمی کردن اقتصاد بویژه اقتصاد گردشگری هم منافع اقتصادی عموم شهروندان مازندران را تامین می‌کند و هم اینکه سبب رونق و توسعه استان خواهد شد.

استاندار مازندران ظرفیت جهاد دانشگاهی را به عنوان یک نهاد علمی و انقلابی مغتنم برشمرد و تاکید کرد: جهاد دانشگاهی این قابلیت را دارد که رسالت و ماموریت خود را در فرایند توسعه مازندران ایفا کند.

وی خواستار حمایت از اقدامات جهاد دانشگاهی شد و گفت: برنامه‌های جهاد دانشگاهی متناسب با ظرفیت‌های بالقوه و مزیت‌های نسبی استان تدوین شده است.

انتهای پیام/آ

راه اندازی دبیرخانه گردشگری مزرعه در مازندران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر