کد خبر: ۶۷۹۶۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
در سفر به بغداد انجام شد؛

جمعی از شخصیت‌ها و نمایندگان اقلیت‌های دینی عراقی با ظریف دیدار کردند.

دیدار جمعی از شخصیت‌ها و نمایندگان اقلیت‌های دینی عراقی با ظریفبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، جمعی از شخصیت‌ها و نمایندگان اقلیت‌های دینی عراقی صبح امروز (دوشنبه) با حضور در محل اقامت وزیر امور خارجه کشورمان در بغداد با وی دیدار و گفت‌وگو کردند.

 محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه در دومین روز از دیدار رسمی خود از عراق، در دیدارهایی جداگانه با روسا و نمایندگان گروه‌ها، سازمان ها و نهادهای مذهبی، سیاسی، فرهنگی، قومی و اجتماعی این کشور ، از جمله رئیس و اعضای وقف سنی و نمایندگان اقلیت های مسیحی، صائبی، ترکمان و ایزدی دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان، در این دیدارها بر روابط عمیق برادرانه و مبتنی بر احترام میان مردم کشورمان و مردم عراق تاکید کرد و افزود: روابط نزدیک ملت های ما، یک نقطه امید و نمونه ای عالی از روابط ملت‌های منطقه ماست.

شیخ عبدالطیف همیم، رییس وقف سنی در دیدار با وزیر خارجه کشورمان، دفاع از جمهوری اسلامی ایران در مقابل تحریم های ظالمانه آمریکا را واجب شرعی خواند.

نمایندگان نهادهای مذهبی و اجتماعی عراق در این دیدارها، بر اشتیاق خود برای استمرار و تعمیق روابط نزدیک و دوستانه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کردند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر