کد خبر: ۶۷۹۶۷۲۸
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۵
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

رئیس محیط زیست شهر ری درباره آخرین جزئیات نشت نفت در مزارع کشاورزی و آلوده شدن آب‌های زیرزمینی این منطقه توضیحاتی داد.

آخرین جزئیات از نشت نفت مزارع ریزهره عبادتی رئیس اداره محیط زیست شهر ری در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به نشت نفت در مزارع کشاورزی این منطقه اظهار کرد: موضوع نشت نفت در زمین‌های زراعی و اراضی کشاورزی جنوب تهران با جدیت پیگیری می‌شود و این نشتی تحت کنترل است.

وی افزود: بخشی از زمین‌های زراعی شهر ری که بر اثر نشت نفت آلوده شده بودند؛ براساس مصوبه دستگاه‌های مختلف توسط پالایشگاه نفت خریداری و محصولات آلوده معدوم می‌شوند.


بیشتر بخوانید: ماجرای سبزی‌های نفتی پایتخت به کجا رسید؟


عبادتی گفت: دو چاه غیرمجاز نفت که نشتی از آن‌ها صورت گرفته بود مسلوب المنفعه شد و دیگر از این چاه‌ها نمی‌توان استفاده کرد.

وی تصریح کرد: براساس پیگیری‌های صورت گرفته مشخص شد که منشا نشت نفت خط لوله بنزین مربوط به پالایشگاه شازند بود.

  رئیس اداره محیط زیست شهر ری با بیان اینکه خرابی خط لوله ترمیم شده و دیگری مشکلی در این رابطه وجود ندارد، خاطرنشان کرد: قرار است پالایشگاه برنامه‌های نظارتی خود در خصوص پاکسازی‌هایی که منجر به آلوده شدن خاک و آب‌های زیرزمینی می‌شود را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه چاه‌های اطراف ری نمونه برداری شد و مشکلی از لحاظ نشت نهاده‌های نفتی وجود ندارد، گفت: ۳۶۰ حلقه چاهی که در آن منطقه احداث شده مربوط به چاه‌های گمانه‌زنی پالایشگاه و جمع آوری فرآورده‌های نفتی بود.
انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر