کد خبر: ۶۷۹۶۹۹۹
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۴

شهردار بیرجند گفت: طرح ممیزی املاک بیرجند بعد از گذشت حدود ۱۵ سال اجرا می‌شود.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ، جاوید شهردار بیرجند گفت:با توجه به ضرورتی که وجود دارد باید هر پنج سال طرح ممیزی املاک اجرا شود.

وی افزود: بعد از 15 سال برای اجرای طرح ممیزی املاک بیرجند در بودجه امسال شهرداری 500 میلیون تومان اختصاص یافته است و با توجه به اینکه اطلاع دقیقی در زمینه وضعیت املاک شهر بیرجند و تخلفات انجام شده در این مدت وجود ندارد انجام این کار ضروری است.

جاوید بیان کرد: ابتدای سال شرکتی که در این زمینه تجربه و سوابق زیادی داشت در خواست انجام آن را ارائه کرد و قرار بود با ترک تشریفات اجرای این طرح به این شرکت واگذار شود اما به دلیل اینکه شرکت مورد نظر از رتبه مناسبی برخوردار نبود مناقصه عمومی کشوری برگزار شد.

شهردار بیرجند ادامه داد: تنها یک نفر متقاضی انجام این کار شده است و در صورتی که اعضای شورا با اجرای این طرح توسط متقاضی موردنظر موافقت کنند برای ممیزی املاک هر بلوک 25 هزار تومان به وی پرداخت می‌شود و اگر انجام این کار بر اساس هر واحد ممیزی شده باشد شهرداری زیان می‌کند.

وی افزود: شرایط قانونی مناقصه در این زمینه رعایت شده و قیمت مورد نظر هم مناسب است و مقرر شده به شکل رندومی تعدادی از پرونده‌های مربوط به ممیزی انجام شده توسط این متقاضی بررسی شود تا این کار با نظارت دقیق عملی شود.

جاوید تصریح کرد: طرح ممیزی املاک از منطقه دو شهرداری بیرجند آغاز می‌شود و سپس در همه نقاط شهر اجرا می‌شود.

شهردار بیرجند با بیان اینکه اعضای شورا اجرای طرح ممیزی املاک بیرجند را مصوب کردند گفت: از شرکت برق به دلیل خشک کردن درخت‌های کاج نیروگاه قدیم بیرجند طرح دعوی کرده‌ایم و در ماه‌های گذشته اقدامات بسیار خوبی در زمینه حفاظت از فضای سبز بیرجند با اجرای سیستم آبیاری قطره‌ای انجام شده است.

وی اظهار داشت: برخی از درخت‌های موجود در حاشیه خیابان‌ها به دلیل اینکه شبکه برق هوایی شهر از روی این درخت‌ها عبور می‌کند دچار آسیب شده‌اند و ضرورت دارد شبکه شهری برق بیرجند زمینی انجام شود تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

انتهای پیام / ط آ

آغاز طرح ممیزی املاک از منطقه دو شهرداری بیرجند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر