انتقاد دادستان از چند قیمتی، احتکار و توزیع خارج از شبکه گوشت قرمز/ دولت آبادی: بخشی از توزیع گوشت به اصناف سپرده شود

دادستان تهران گفت: بخشی از توزیع گوشت تنظیم بازار باید به اصناف سپرده شود.

انتقاد دادستان از چند قیمتی، احتکار و توزیع خارج از شبکه گوشت قرمز/ دولت آبادی: بخشی از توزیع گوشت به اصناف سپرده شودبه گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران در جلسه با نمایندگان وزارت صمت، جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی و مراکز توزیع گوشت در خصوص نحوه نظارت در توزیع گوشت در مراکز فروش اظهار کرد: نحوه توزیع گوشت در بازار آن گونه که انتظار داشتیم، پیش نرفته است.

وی با بیان اینکه نمی‌گوییم که نظارت در بازار وجود ندارد، افزود: دستگاه‌های نظارتی علاوه بر تمرکز بر فروشگاه‌های بزرگ باید بر روی مراکز توزیع نیز تمرکز کنند تا ببینیم سهمیه‌ها چگونه توزیع می‌شود.

جعفری دولت آبادی گفت: معتقد هستیم هر جا که تخلف محرز است، نباید کوتاهی شود و باید با گرانفروش و مفسدان برخورد شود. باید سهمیه مراکز توزیعی که برچسب‌های قیمت‌ را تغییر می‌دهند و قیمت‌های دیگر می‌زنند، قطع شود.

وی تأکید کرد: بنای اول ما مقابله نیست، بلکه حمایت است.

دادستان تهران بیان کرد: مردم بدانند که هر جایی که دادستانی ورود پیدا کرد، قصد فریب اذهان عمومی را ندارد، بلکه هدف حمایت از مردم و برخورد با متخلفان است.

جعفری دولت آبادی گفت: ما از وزارت صمت و جهاد انتظار بیشتری برای نظارت داشتیم و لازم است خودشان هم به مراکز توزیع مراجعه کنند و ببینند که در مراکز چه خبر است.

وی افزود: مردم باید ببینند که نظارت‌ها تأثیرگذار است. اعلام می‌کنم که دستگاه‌های دولتی باید اصناف را در توزیع گوشت دخالت دهند و همچنین اجازه دهند که آن‌ها هم به میدان بیایند.

دادستان تهران تأکید کرد: هر فروشگاهی که گرانفروشی، احتکار، توزیع خارج از شبکه، فروش بدون برچسب قیمت، تغییر قیمت‌ها داشته باشد، سهمیه آن فروشگاه قطع خواهد شد.

جعفری دولت آبادی بیان کرد: نظر قاطع دادستانی دخالت اصناف در توزیع گوشت است و اگر صنفی تخلف کند، سهمیه آن‌ها قطع خواهد شد.

وی تأکید کرد: تیم‌های گشت مشترک باید از قیمت‌ها اطلاع داشته باشند. نماینده دادستانی در تیم‌های گشت حضور دارد تا درب‌های بسته باز شود و اگر جایی به تیم‌های گشت اجازه ورود داده نشود، بتواند درب‌ها را باز کند.

دادستان تهران گفت: باید توزیع گوشت در شمال و جنوب شهر یکسان باشد و اگر در شمال شهر به گوشت کمتری نیاز است، توزیع را به جنوب شهر ببرند.

جعفری دولت آبادی تصریح کرد: باید زمان توزیع گوشت از صبح‌ها به بعد از ظهر‌ها که افراد از کار تعطیل می‌شوند، منتقل شود و اسامی تمام مراکز توزیع را اعلام رسمی کنیم تا همه اطلاع پیدا کنند.

وی خطاب به نماینده وزارت صمت گفت: اگر جایی مشاهده شد که کالایی در بازار کم شده است، صادرات آن را ممنوع کنید.

دادستان تهران با انتقاد از اینکه در سه جلسه گذشته با نهاد‌های مسئول در توزیع گوشت در بازار مطرح شده است که مجوز‌های لازم برای واردات دام زنده به کشور صادر، اما هنوز دامی وارد نشده است، گفت: هنوز خبری از واردات دام زنده به کشور نیست، هرچه سریع‌تر این کار انجام شود تا بازار متعادل شود.

جعفری دولت آبادی تصریح کرد: باید تعداد مراکز عمده توزیع گوشت و سرچشمه‌های توزیع را بیشتر کنیم و میزان توزیع در مراکز باید برابر با جمعیت باشد.

دادستان تهران گفت: وزارت صمت باید بر مراکز توزیع نظارت داشته باشد و وجود ۵ قیمت برای گوشت در یک مرکز توزیع اشکال دارد.

جعفری دولت آبادی با بیان اینکه این موضوع که واردکنندگان، توزیع کننده هم هستند جای بررسی دارد، افزود: واردکنندگان باید توزیع را از مسیر قانون انجام دهند و نه اینکه گوشت‌های وارداتی را در مراکز خودشان توزیع کنند.

وی گفت: باید مردم از مراکز توزیع گوشت اطلاع پیدا کنند و بدانند که می‌توانند با مراجعه به هر مرکزی در سطح شهر یک کیلو گوشت را با یک قیمت واحد تهیه کنند، نه اینکه در هر مرکز یک قیمت وجود داشته باشد و چند قیمتی نباید وجود داشته باشد.

دادستان تهران تصریح کرد: به تمام فروشگاه‌ها و مراکز توزیع هشدار می‌دهیم که توزیع باید عادلانه باشد و اجازه نمی‌دهیم از این مسیر به مردم آسیب برسد.

وی تأکید کرد: مردم مراکزی که فساد و قاچاق و توزیع خارج از بازار دارند را اطلاع دهند و ما حتما تیم‌های گشت را به محل اعزام خواهیم کرد.

در ابتدای جلسه نمایندگان وزارت صمت، جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی و معاونان دادستان به ارائه گزارش از تیم‌های گشت مشترک در سطح بازار بر نحوه توزیع گوشت به دادستان تهران پرداختند.

انتهای پیام/

توضیحات دادستان تهران درباره نحوه توزیع گوشت قرمز

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۴ ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
تو این شرایط یه گروه ضربت لازم داریم..یه گروه ضربت انقلابی که اگه جایی کوتاهی یا خیانتی مشاهده کرد بدون طی کردن مراحل پیچیده و وقت گیر قانونی و به تشخیص خودش به نفع مردم با تمام قدرت وارد بشه ...جریان انقلابی باید برای حفظ این انقلاب و از دست ندادن حمایت مردمی باید شدت عمل بیشتری از خودش نشون بده و از ملامتها نترسه....
آخرین اخبار