کد خبر: ۶۸۲۶۲۵۷
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
هشدار مدیرعامل شرکت توانیر به مشترکان پرمصرف برق:

متولی‌زاده گفت: در صورتی که مشترکان پرمصرف الگوی مصرف خود را تغییر ندهند، تعرفه آنها به نرخ انرژی‌های تجدیدپذیر نزدیک می‌شود.

در صورت رعایت نکردن الگوی مصرف باید خودشان برق تولید کنندمحمدحسن متولی‌زاده مدیرعامل شرکت توانیر در گفت‌وگو با خبرنگار  اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به رویکرد وزارت نیرو در قبال مشترکان پرمصرف اظهار کرد: رویکرد جدید وزارت نیرو اصلاح الگوی مصرف بدون کاهش سطح رفاه مشترکان است که بارها از سوی مسئولان وزارت نیرو با عنوان مدیریت مصرف بر آن تأکید شده است.

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه می‌توان با مدیریت مصرف بدون کاهش سطح رفاه مردم، مصرف برق را به میزان ۳۰ درصد کاهش داد، تصریح کرد: میزان مصرف تعداد محدودی از مشترکان به دلایل مختلف، بالاتر از الگوی مصرف است که باید با آموزش و اطلاع رسانی میزان مصرف آنها را مدیریت کرد.


بیشتر بخوانید: افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف، اهرمی مناسب برای رعایت الگوی مصرف


وی با اشاره به جریمه مشترکان پر مصرف گفت: ۷۵ درصد مشترکان کشور الگوی مصرف را رعایت می‌کنند و از ۲۵ درصد مشترکان پرمصرف تنها ۵ درصد آنها دوبرابر الگوی مجاز، برق مصرف می‌کنند و جامعه هدف ما برای افزایش تعرفه همین ۵ درصد است.

به گفته وی، در صورت رعایت نکردن الگوی مصرف از سوی مشترکان پرمصرف یکی از راهکار‌های ما نصب سلول‌های خورشیدی در منازل آنها است که با نصب آن بخشی از انرژی مورد نیاز خود را تأمین کنند.

متولی‌زاده  در پاسخ به این سوال که آیا جریمه‌ای برای مشترکان پرمصرف اعمال نمی‌شود، گفت: افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف برق در گروی تصمیم دولت است و در صورتی که مشترکان پرمصرف الگوی مصرف خود را تغییر ندهند، پیش‌بینی می‌شود قیمت تعرفه آنها به نرخ انرژی‌های تجدیدپذیر نزدیک شود و یا اینکه خودشان مجبور به تولید برق خود هستند.

انتهای پیام/

۷۵ درصد مشترکان کشور الگوی مصرف را رعایت می‌کنند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر