کد خبر: ۶۸۲۷۷۷۰
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۱
وزیر علوم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

غلامی گفت: موفقیت‌های امروز ایران اسلامی به هیچ وجه قابل مقایسه با گذشته نیست و آینده‌ای درخشان پیش روی کشور قرار دارد.

آینده‌ای درخشان در انتظار ایران/ متخصصان امروز تربیت یافته انقلاب هستند/ وضعیت کنونی کشور قابل مقایسه با گذشته نیستبه گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،یکی از مهمترین دستاورد‌هایی که انقلاب اسلامی ایران به دنبال داشته رشد چشمگیر تعداد دانشگاه‌ها و بهبود فضای علمی کشور است؛  امروز ایران در تمام حوزه‌های علمی سرآمد کشور‌های منطقه است و جهانیان به رشد و موفقیت ایران اعتراف می‌کنند؛ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری معتقد است که رشد و بالندگی بسیار بیشتری پیشروی کشورمان است و اکثر متخصصان تربیت یافته انقلاب هستند.

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با  خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره پیشرفت‌های علمی کشور پس از انقلاب اسلامی و  طی ۴۰ سال گذشته اظهار کرد: اکنون حدود ۴ میلیون دانشجو در کشور وجود دارند و تعداد آنها نسبت به قبل از انقلاب رشد چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد: پیش از انقلاب تنها ۲۰۰ هزار دانشجو در کشور مشغول درس خواندن بودند، اما اکنون تعداد دانشجویان به هیچ وجه با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

 شرایط کنونی ایران نشان از موفقیت‌های بسیار دارد

غلامی با بیان اینکه از هر لحاظ کشور امروز پیشرفته شده است گفت: هم از لحاظ تفکرات و آموزش‌های دانشگاهی و هم به لحاظ وجود نیروی متخصص کشورمان امروز در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد و شرایط کنونی ایران نشان از موفقیت‌های بسیار  در حوزه علمی دارد و به طور قطع آینده‌ای درخشان پیش روی کشورمان قرار دارد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره‌ی وضعیت ایران در رتبه‌ بندی‌های علمی و بین المللی بیان کرد: اکنون در دنیا صاحب رتبه‌های درخشانی هستیم؛ از نظر تولیدات علمی مقام شانزدهم را کسب کرده ایم و به طور قطع در رتبه بندی سال ۲۰۱۹ در مقام بالاتری قرار می‌گیریم.

وی با بیان اینکه ایران اکنون در رتبه اول علمی میان کشور‌های اسلامی قرار گرفته است اظهار کرد: علاوه بر آنکه در میان کشور‌های منطقه سرآمد هستیم از نظر سرعت نسبی هم مقام اول در جهان  را کسب کرده ایم.

آینده‌ای درخشان در انتظار ایران/ متخصصان امروز تربیت یافته انقلاب هستند/ وضعیت کنونی کشور قابل مقایسه با گذشته نیست

موقعیتمان در حوزه فناوری و تحقیقاتی هر روز رشد داشته است

غلامی با اشاره به بحث تحقیقات و فناوری در کشور بیان کرد: موفقیت‌های علمی در ۴٠ سال گذشته نتیجه تلاش مراکز علمی و دانشگاهی بوده و طی سال‌های اخیر موقعیتمان در حوزه فناوری و تحقیقاتی هر روز رشد چشمگیری داشته و با شتاب خوبی در مسیر موفقیت‌های علمی قدم برداشته‌ایم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره شتاب  توسعه‌ فناوری گفت: در حوزه توسعه علمی و دستاورد‌های علوم جدید شتاب بسیار خوبی داشته‌ایم و قطعا در سال‌های آینده این شتاب به سمت تولید فناوری‌های بیشتر و کاربست محصولات علمی می‌رود.

وی درباره چگونگی عملکرد وزارت علوم و حمایت این وزارتخانه از جوانان بیان کرد: مجموعه وزارت علوم تربیت نیروی انسانی در حوزه‌های مختلف علمی را برعهده دارد و دانشجویان ذخایر پژوهشی این کشور هستند باید از توان علمی آن‌ها استفاده کرد

غلامی درباره تبدیل ایده‌های فناورانه به محصول اظهار کرد:  توسعه پارک‌های علم و فناوری از جمله مهمترین برنامه‌های وزارت علوم است و اکنون در تمام استان‌ها حداقل یک پارک علم و فناوری وجود دارد.

آینده‌ای درخشان در انتظار ایران/ متخصصان امروز تربیت یافته انقلاب هستند/ وضعیت کنونی کشور قابل مقایسه با گذشته نیست

کمک به جوانان در راستای پیشرفت کشور

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در دانشگاه‌ها مراکز رشد به وجود آمده اند و از طریق آن‌ها می‌توان به جوانان کمک کرد تا ایده‌های فناورانه خود را به محصول تبدیل کنند و در راستای پیشرفت کشور قدم بردارند.

غلامی ضمن اشاره به پیشرفت‌های علوم انسانی کشور بیان کرد: علاوه بر توسعه فناورانه و علمی که در کشورمان به سرعت انجام گرفته است در حوزه علوم انسانی هم طی ۴۰ سال گذشته پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته ایم.

وی با بیان اینکه پس از انقلاب بستر تفکر‌ها و دیدگاه‌های فرهنگی و اجتماعی به وجود آمد گفت: اکنون مراکز تحقیقاتی ایجاد شدند و برنامه‌های بسیار خوبی در حوزه علوم انسانی و در بستر تفکرات اسلامی شکل گرفته است.

غلامی با اشاره به موفقیت اساتید و نخبگان کشور اظهار کرد: اکنون می‌بینیم که اکثر اساتید خبره و متخصص ایران دستاورد‌های پس از انقلاب هستند و در نظام جمهوری اسلامی  تربیت شده‌اند.

وزیر علوم و تحقیقات و فناوری درباره چگونگی بهره مندی از اساتید متخصص گفت: ما باید از نخبگان و اساتید متخصص کشور استفاده کنیم و از آن‌ها در بستر تحقیقات کمک بگیریم، زیرا آن‌ها می‌توانند آینده‌ای روشن برای کشور را رقم بزنند؛ رشد نسبی دانشجویان،  افزایش تعداد دانشگاه‌ها و تربیت نیروی متخصص همه و همه دستاورد‌های انقلاب اسلامی هستند و امیدواریم که با حضور مستمر نخبگان و تربیت نیروی انسانی موفق، آینده‌ای درخشانتر پیش روی کشور عزیزمان باشد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
به عنوان يك مخترع با اين وضع آموزش و پرورش و آموزش عالي كه من ميبينم عمرا بتونيم به گرد پاي خارجيام برسيم و تا هزار سال ديگه هم نميتونيم يه نوبل بدرد بخور بگيريم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
متخصصانیکه متأسفانه یا به آنها اهمیت داده نمی شود و یا مادیگرا تربیت شده اند و فضای سالمی برایشان مهیا شده سودشان برای کشور نا محسوس خواهد بود جلوی فساد را بگیرد و متخصصین و مدیران متعهد تربیت کنید تا سرعت لاک پشتی در دست یابی به پیشرفت حاصل نشود.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر