کد خبر: ۶۸۲۸۴۲۰
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲

معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان از ثبت منطقه گرین نهاوند به عنوان منطقه شکار ممنوع برای اولین بار خبر داد.

ثبت منطقه گرین نهاوند به عنوان منطقه شکار ممنوع برای اولین باربه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، مهدی صفی خانی،معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: این منطقه کوهستانی با وسعت حدود 40 هزار هکتار برای اولین بار توسط سازمان محیط زیست به عنوان منطقه تیراندازی و شکار ممنوع معرفی شد.

وی اظهار داشت: همچنین 6 منطقه شکار ممنوع آبشینه، اکباتان، علوی، ملایر، آردوشان نهاوند و قهاوند همدان به مدت 5 سال به عنوان منطقه شکار ممنوع تمدید شدند و ممنوعیت شکار در منطقه تجرک به مدت 3 سال دیگر تمدید شد.

صفی خانی در ادامه افزود: این تصمیمات در هفدهمین جلسه کمیته فنی مناطق شکار ممنوع محیط زیست کشور گرفته و مصوب شد و هدف از معرفی ارتفاعات گرین نهاوند به عنوان منطقه شکار ممنوع، بررسی وضعیت حفاظت و چشم انداز آینده است که در صورت نیاز این منطقه به عنوان یکی از مناطق چهارگانه حفاظت محیط زیست کشور ارتقا خواهد یافت.

وی اضافه کرد: گرین منطقه ای بکر و دست نخورده در قسمت جنوبی استان همدان است که در فاصله 6 کیلومتری شهر نهاوند قرار گرفته است و دارای سیمای کوهستانی با دره ها و پناهگاه های طبیعی فراوان و شرایط آبی مناسب و پوشش گیاهی مطلوب برای گونه های حیات وحش است و به همین لحاظ تنوع جانوری بالایی دارد.

معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان ابراز کرد: تاکنون بیش از 8 گونه پرنده  و 30 گونه پستاندار در منطقه گرین نهاوند ثبت شده و گزارش مشاهده گونه های خاص از جمله خرس قهوه ای در این منطقه مکررا اتفاق افتاده است که باید بیشتر بررسی شود و در صورت تایید به احیای مجدد زیستگاه اقدام گردد.

وی توضیح داد: کوهستان گرین نهاوند در همدان همجوار با استان لرستان و منطقه ای وسیع است که با مشارکت مردم و دستگاه های اجرایی و پیگیری اداره حفاظت محیط زیست نهاوند، پتانسیل این را دارد که به بهترین زیستگاه طبیعی استان همدان تبدیل شود. 

انتهای پیام/ ش

گرین نهاوند منطقه شکار ممنوع شد

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر