کد خبر: ۶۸۲۸۷۰۴
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۱

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: کشاورزان خسارت دیده که سررسید بدهی آن‌ها از تاریخ ۹۶/۰۷/۰۱ تا ۹۷/۱۲/۹۷ است، می‌توانند نسبت به پیگیری امهال تسهیلات خود اقدام کنند.

پیگیری امور کشاورزان خسارت دیده از طریق کارگروه‌های شهرستانیبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: کشاورزان خسارت دیده که سررسید بدهی آن‌ها از تاریخ ۱/۷/۱۳۹۶ لغایت ۲۹/۱۲/۱۳۹۷ است، می‌توانند از طریق کارگروه‌های شهرستانی نسبت به پیگیری امهال تسهیلات خود اقدام کنند.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور با اشاره به سهم هر یک از استان‌های کشور از مبلغ ۲۰ هزار میلیارد ریال (موضوع بند ۴ مصوبه ۱۲۴۴۱۶ مورخ ۲۱/۹/۹۷ هیات محترم وزیران) در دستورالعمل اجرایی بند قانونی بیان کرد: توزیع شهرستانی سهمیه اعلام شده برای هر استان، بر عهده شورای هماهنگی مدیریت بحران هر استان است.

وی درباره ترتیبات اجرایی معرفی افراد مشمول روند گفت: ذی‌نفعان مشمول باید درخواست خود و نام موسسه اعتباری عامل خود را به دبیرخانه کارگروه (مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان) اعلام کنند تا دبیرخانه نسبت به بررسی و تأیید اولیه تقاضای ذی‌نفعان مشمول اقدام و نتایج را به موسسه اعتباری عامل اعلام کند.

نجار تأکید کرد: موسسه اعتباری عامل موظف است نسبت به اعلام اصل و مانده تسهیلات و همچنین هزینه‌های مرتبط با بخشودگی سود، کارمزد و جرائم و امهال سه ساله تسهیلات هریک از ذی‌نفعان مشمول براساس مفاد این دستورالعمل، به دبیرخانه کارگروه اقدام کند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: کارگروه مربوطه با رعایت اولویت‌های تعیین شده در این دستورالعمل، حداکثر ظرف یک هفته پس از اعلام موسسه اعتباری عامل نسبت به اعلام ذی‌نفعان مشمول و همچنین تأیید هزینه‌های مربوطه در چارچوب سهمیه ابلاغی اقدام و مراتب را جهت اقدام نهایی به موسسه اعتباری عامل اعلام کند.

وی افزود: موسسه اعتباری عامل موظف است پس از انجام اقدامات لازم جهت بخشودگی سود، کارمزد و جرائم متعلقه و هزینه امهال سه ساله، آمار استانی مربوطه را در مقاطع ماهانه به کارگروه و بانک مرکزی جهت انعکاس به مراجع ذی‌ربط اعلام کند.

نجار گفت: کارگروه موظف است صرفاً در چارچوب سهمیه استانی تعیین شده نسبت به معرفی ذی‌نفعان مشمول به موسسه اعتباری عامل اقدام کند.

انتهای پیام/

پیگیری امور کشاورزان خسارت دیده از طریق کارگروه‌های شهرستانی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر