کد خبر: ۶۸۲۹۲۹۹
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
علوی در بیرجند؛

وزیر اطلاعات گفت: رهبر معظم انقلاب میراث گران‌بهای امام همان انقلاب اسلامی را طی این سی سال با همان فرهنگ فاطمی و قرآنی دنبال کردند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛ حجت الاسلام و المسلمین علوی، وزیر اطلاعات در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: فرهنگ امامت در انقلاب اسلامی ایران و به دست امام خمینی (ره) زنده شد.

وی افزود:امام راحل (ره) در شرایطی برای دفاع از اسلام برخواست که تنها بود و کسی باور نمی‌کرد در آن شرایط قیام برپا شود.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه سایر انقلاب‌ها دو فاز مبارزه سیاسی و نظامی دارند، گفت: انقلاب ما با دیگر انقلاب‌ها تفاوت‌های زیادی داشت چرا که امام در حرکت انقلاب خود نیروی‌های نظامی را جدا از مردم نمی‌دانست و از آن‌ها می‌خواست که به داد ایران برسند.

حجت الاسلام و المسلمین علوی با بیان اینکه امام از همان اول  شاه را درهم شکستند،  افزود: حرکت امام ریشه در قرآن داشت، زیرا در قرآن پیروزی بر باطل وعده داده شده است، اما پیروزی بدون هزینه نیست.  

وی با بیان اینکه  ایران اسلامی در دنیا از اقتداری برخوردار است که دشمنان در مقابل آن مات و مبهوت هستند، گفت: امروز مردم سایر کشور‌های مسلمان به ایران چشم دوختند چرا که تنها کشوری که به عزت انسانی اهمیت می‌دهد ایران است.

 انقلاب اسلامی ثمره نهضت حضرت فاطمه(س) است

وزیر اطلاعات همزمانی دهه فجر انقلاب اسلامی با دهه فاطمیه را هم‌زمانی معناداری دانست و تبیین کرد: انقلاب اسلامی در ادامه حرکت حضرت زهرا و ثمره نهضت فاطمه(س) است.

علوی با اشاره به رحلت پیامبر(ص) عنوان داشت: شکی نیست که از دست دادن پدری مانند پیامبر(ص) برای حضرت زهرا(س) مصیبت سنگینی بود و حق داشت برای مصیبت از دست دادن پدری همچون پیامبر(ص) شب و روز اشک بریزید اما کند و کاو در لابه‌لای بیانات حضرت به ما می‌فهماند که اشک و آه ایشان فقط برای از دست دادن پدر نبود.

وی با بیان اینکه مصیبت‌های حضرت زهرا(س) بی‌شمار بود، اضافه کرد: حضرت زهرا(س) برای فدک اشک نمی‌ریخت و فدک با آن درآمد سرشار هیچ تأثیری در زندگی وی نداشت، بلکه حضرت درآمد حاصل از فدک را در جهت رشد، پیشرفت و اعتلای اسلام به کار می‌گرفت.

انقلاب اسلامی امامت را زنده کرد

وی افزود: انقلاب اسلامی امامت را زنده، فرهنگ امامت را احیا و به‌وسیله فرزند فاطمه(س) یعنی امام خمینی(ره) محقق شد.

وزیر اطلاعات با اشاره به تنهایی حضرت زهرا (س) در راستای دفاع از دین اسلام، اضافه کرد: حضرت زهرا(س)  تنهایی  امامت را فریاد زد و امام خمینی(ره) نیز در شرایطی با ستم طاغوت برخاستند که تنها بوده و کسی باور نمی‌کرد در آن شرایط قیام و مبارزه‌ای به نتیجه برسد چراکه شرایط داخلی کشور و  شرایط خارجی کشور برای قیام آماده و مساعد نبود.

علوی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در شرایطی دست به مبارزه زدند که همه می‌گفتند به نتیجه نمی‌رسد، مطرح کرد: اما امام دست‌به‌کار شدند و جای خالی رهبر واحد را با شورای مراجع پر کردند.

ایجاد سر پل مبارزاتی امام در دانشگاه‌ها

وی ادامه داد: از سوی دیگر ایشان دانشجویان را فراخواندند و فرمودند شما دانشجوی مسلمان هستید و دانشجویان مسلمان نباید از دانشجویان غیرمسلمان عقب بمانند بنابراین باید در دانشگاه‌ها انجمن اسلامی تشکیل دهید و اینگونه بود که ایشان سر پل مبارزاتی خود را در دانشگاه‌ها به وجود آوردند.

علوی بیان داشت: همچنین ایشان سران هیئات مذهبی را فراخواندند و گفتند دشمن از چنددستگی شما سوءاستفاده می‌کند، لذا آن‌ها را دعوت به اتحاد کردند که هیئات مذهبی نیز در راستای عمل به فرمایشات ایشان حزب مؤتلفه اسلامی را تشکیل دادند.

وی با بیان اینکه امام (ره) در شرایطی با ستم طاغوتیان به مقابله پرداخت که در ابتدای نهضت و سال‌های ۴۱ و ۴۲ تنها بودند، اضافه کرد: در آن سال‌ها رژیم شرط مسلمان بودن را برای انتخابات انجمن‌های ایالتی و ولایتی حذف کرده و برخی علما نیز بعد از نهضت ملی شدن صنعت نفت توان کار سیاسی را نداشتند.

رهبر انقلاب میراث گران‌بهای امام خمینی(ره) را حفظ کردند

وی  به رهبری مقام معظم رهبری بعد از رحلت امام خمینی(ره) اشاره کرد وگفت: مقام معظم رهبری نیز میراث گران‌بهای امام همان انقلاب اسلامی را طی این سی سال با همان فرهنگ فاطمی و قرآنی دنبال کردند.

علوی  به عظمت و اقتدار جمهوری اسلامی در دنیا اشاره کرد و گفت: امروز کشور ایران در دنیا از چنان عظمت، قدرت و اقتداری برخوردار است که دشمنان کشور مات و مبهوت و سرگشته و حیران هستند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه امروز مردم بحرین، سوریه، یمن، عراق و سایر کشورهای مستضعف و مظلوم جهان چشم به ایران دوختند چراکه کشور ایران تنها کشوری است که به عزت انسان‌ها فکر می‌کند، مطرح کرد: حضور مردم در تمام صحنه‌ها جوانه‌های امید را در دل دوستان انقلاب شکوفا و آن‌ها را نسبت به تداوم انقلاب امیدوار و گرد یأس را بر چهره دشمنان انقلاب خواهد پاشید.

وی با اعلام اینکه جمهوری اسلامی چهلمین سال پیروزی خود را با عزت و باشکوه‌تر نسبت به گذشته برگزار کرد، اضافه کرد: یقیناً این حضور باشکوه مردم پیام خود را به دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی در سراسر دنیا خواهد داد.

علوی تاکید کرد: قطعاً به یاری خدا، پشتوانه نعمت ولایت، رهبری هوشمند و شجاع و مردمی مقاوم و صبور و همیشه در صحنه این انقلاب مسیر خود را دنبال خواهد کرد تا پرچم این انقلاب توسط دست رهبری به دست صاحب اصلی آن یعنی امام زمان(عج) سپرده شود.

برای مشاهده عکس ها، فیلم ها، حاشیه ها و صحبت های مردم و مسئولان در راهپیمایی 22 بهمن 97 تهران و سراسر کشور روی این لینک کلیک کنید.

www.yjc.ir/fa/news/6829117

انتهای پیام/ب

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر