کد خبر: ۶۸۲۹۹۴۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۳

مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا هشدار داد مصرف سیگار‌های الکترونیکی در میان جوانان دبیرستانی این کشور ۷۸ درصد و در میان دانشجویان کالج‌ها ۴۸ درصد افزایش یافته است.

افزایش شدید مصرف سیگار‌های الکترونیکی میان جوانان آمریکاییبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات بهداشتی آمریکا روز دوشنبه هشدار دادند شمار جوانان آمریکایی که سیگار الکترونیکی مصرف می‌کنند، در سال ۲۰۱۸ یک و نیم میلیون نفر افزایش یافته است.

بر اساس گزارش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، ۳/۶ میلیون دبیرستانی و دانشجوی کالج در آمریکا در سال ۲۰۱۸ سیگار‌های الکترونیکی مصرف می‌کردند که در سال پیش از آن شمار آن‌ها ۲/۱ میلیون نفر بود.

مصرف سیگار‌های الکترونیکی در میان جوانان دبیرستانی ۷۸ درصد و در میان دانشجویان کالج‌ها ۴۸ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که استفاده از سیگار و سایر محصولات تنباکو ثابت مانده است.

در پرسش نامه‌هایی که دانش آموزان دبیرستانی و دانشجویان کالج‌ها پر کرده اند، بر اساس تعریفی که نتیجه گیری می‌کند در ماه گذشته آن‌ها یکی از محصولات را مصرف کرده اند، در مجموع ۴/۹ میلیون جوان سیگار‌های الکترونیکی مصرف کرده، سیگار کشیده یا از محصولات تنباکو استفاده کرده اند. کل این افزایش به سیگار الکترونیکی نسبت داده شده است.

از هر چهار دانش آموز دبیرستانی در آمریکا بیش از یک نفر (۲۷ درصد) سیگار الکترونیکی یا یکی از محصولات تنباکو از جمله سیگار، پیپ و ... مصرف می‌کند.

رابرت ردفیلد، مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا هشدار داد: «افزایش شدید استفاده جوانان از سیگار‌های الکترونیکی در سال گذشته تاثیر پیشرفت‌هایی را که در کاهش مصرف تنباکو در میان جوانان حاصل شده بود، تهدید می‌کند.»

وی همچنین هشدار داد: «این خطر وجود دارد که اعتیاد به نیکوتین در میان نسل جدید گسترش پیدا کند.»

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر