کد خبر: ۶۸۳۰۸۴۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۱

با توجه به اعلام هواشناسی، نیرو‌های خدمات شهری و ۱۳۰ خودرو برف‌روب و نمک‌پاش در شهر مشهد در حالت آماده‌باش هستند.

آماده‌باش ۱۳۰ خودرو برف‌روب و نمک‌پاش در مشهدبه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علیرضا صحراگرد مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد از آماده‌باش نیرو‌های خدمات شهری به همراه ۱۳۰ دستگاه خودرو برف‌روب و نمک‌پاش برای بازگشایی معابر در صورت بارش برف خبر داد.

وی گفت: با عنایت به صدور اخطاریه از سوی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی مبنی بر بارش باران و برف و لزوم آمادگی شهرداری مشهد جهت مقابله با مخاطرات و آبگرفتگی‌های احتمالی کلیه سازمان‌های مرتبط با مقابله با بحران و همچنین مناطق شهرداری مشهد به عنوان واحد‌های صف به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

وی افزود: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر فعالیت سیستم بارش‌زا و احتمال بارش برف تمهیدات و برنامه‌ریزی لازم انجام و به مناطق برای اجرا ابلاغ شده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه در همین راستا بیش از ۸۱ دستگاه تجهیزات جمع‌آوری آب‌های سطحی و ۱۴۰ موتور پمپ کفکش بخش خصوصی و مدیریت پسماند شهرداری مشهد به حالت آماده‌باش هستند، اظهار کرد: این تجهیزات در حال حاضر در مکان‌هایی که احتمال آبگرفتگی وجود دارد مستقر و اقدام به جمع‌آوری و رفع آبگرفتگی کرده‌اند.

صحراگرد ادامه داد: تاکنون مورد خاصی از آب گرفتگی در سطح شهر مشهد گزارش نشده است، اما از آغاز بارش‌ها در مشهد کلیه عوامل پاکبان نیز در کنار رفت و روب در رفع آبگرفتگی و هدایت آب‌های سطحی به جوی‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی، اقدام می‌کنند.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: همچنین ۳۰۰۰ کیسه شن نیز برای جلوگیری از ورود آب به منازل شهروندان در مناطقی که احتمال این امر وجود دارد تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۳۰ دستگاه خودرو برف روب و نمک‌پاش در کنار تجهیزات جمع‌آوری آب‌های سطحی آماده‌سازی شده‌اند، گفت: همچنین سازمان‌های مختلف خدمات شهری و مناطق مختلف شهرداری مشهد نیز آمادگی کامل دارند تا در صورت ادامه بارش باران و برف خدمات مورد نیاز را برای رفع آبگرفتگی و بازگشایی معابر انجام دهند.
 
انتهای پیام//ف.ح
 
 

بازگشایی معابر مشهد در صورت آبگرفتگی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر