کد خبر: ۶۸۳۱۰۲۰
گروه : مهاباد » مهاباد
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۳

در سه هزارهکتار از اراضی کشاورزی شهرستان مهاباد امسال طرح آبیاری تحت فشار اجرا می‌شود.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، رئیس اداره فنی و زیربنایی جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد در جلسه شورای حفاظت آب این شهرستان گفت: امسال به صورت تجمیعی پروژه‌هایی در روستا‌های دریاس وتوت آغاج به مساحت ۳۴۱ هکتار، قم قلعه ۵۸۵ هکتار، قره خان و دارلک یکهزار و ۲۸۰ هکتار و کوسه کهریز ۳۴۱ هکتار و در مجموع حدود سه هزار هکتار در دست اجراست.

یونسی، با بیان اینکه برای اجرای این طرح ۶۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود که با بهره برداری از آن حدود ۴۰ درصد در مصرف آب در بخش کشاورزی صرفه جویی خواهد شد، افزود: امسال همچنین در اراضی پایاب سد مهاباد ۷۵۰ هکتار آبیاری تحت فشار بصورت خرده مالکی اجرا شده است.

فرماندار شهرستان مهاباد هم گفت: باید مدیریت صحیح در مصرف آب صورت گیرد هرچند اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده و فرهنگ سازی‌های زیادی صورت گرفته است، اما باز هم باید کار‌های بیشتری صورت گیرد.

جهینی، مدیرمنابع آب شهرستان مهاباد هم در این نشست گفت: حدود پنج هزار و ۴۰۷ حلقه چاه غیرمجاز درمهاباد وجود دارد که امسال ۱۱۴ مورد مسدود شده است و تاپایان سال این تعداد به ۱۵۰ حلقه خواهد رسید.

رها سازی ۳۰ میلیون متر مکعب آب برای احیای دریاچه ارومیه، پیشگیری از تصرفات غیرقانونی اراضی و رسیدگی به وضعیت کارواش‌ها از مهمترین مصوبات این نشست بود.

انتهای پیام/ج

برگزاری نشست با موضوع حفاظت از منابع آب در مهاباد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر