کد خبر: ۶۸۳۱۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۶

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در دیدار با جرمی هانت همتای انگلیس خود در پاریس، درباره ضرورت اجرای توافق برجام در چارچوب احترام به توافقات بین المللی و با هدف حفظ امنیت جهانی گفتگو کرد.

دیدار وزرای امور خارجه فرانسه و انگلیس و حمایت از اجرای برجامبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، وزرای امور خارجه و امور اروپایی فرانسه میزبان وزیر امور خارجه انگلیس بودند که طی این دیدار‌ها طرفین بر پایبندی به برجام تاکید کردند.

پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه فرانسه موسوم به فرانس دیپلماسی گزارش داد ژان ایو لودریان و ناتالی لوآزو در پاریس دیدار‌های جداگانه‌ای با جرمی هانت داشتند.

این پایگاه اعلام کرد وضعیت مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در هر دو دیدار مطرح شد. فرانسه مانند دیگر اعضای اتحادیه اروپا از توافق بدست آمده در اواخر ۲۰۱۸ برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، حمایت می‌کنند.

این توافق حاضر مذاکرات نمایندگان انگلیس و اتحادیه اروپا بوده است. از این پس این به عهده مقامات انگلیسی است که درباره نیات و تصمیمات شان تعیین تکلیف کنند.

فرانس دیپلماسی همچنین گزارش داد در این دو دیدار همچنین دو طرف درباره روابط دو جانبه و پی گیری و تقویت همکاری‌ها گفتگو کردند.

ژان ایو لودریان و جرمی هانت همچنین درباره پرونده‌های بزرگ بین المللی تبادل نظر کردند. انگلیس و فرانسه در این پرونده‌ها مواضع هماهنگی بالاخص در متن شورای امنیت سازمان ملل، دارند.

این پایگاه نوشت در باب موضوعات راهبردی نیز باید گفت وزرای امور خارجه دو کشور همگرایی خود را درباره ضرورت اجرای توافق برجام در چارچوب احترام به توافقات بین المللی و با هدف حفظ امنیت جهانی اعلام کردند. وزیر امور خارجه فرانسه همچنین علاقه کشور را به اسناد و توافق‌های کنترل سلاح در جهان که نقشی اساسی در حفظ امنیت راهبردی دارند، اعلام نمودند.

درباره خاورمیانه (غرب آسیا) دو وزیر به طور اخص درباره وضعیت شمال شرقی سوریه رایزنی کردند. در دیدار با خانم لوآزو، وزیر فرانسه درباره معادلات و مسایل موضوع ریاست آتی فرانسه بر کمیته وزرای شورای اروپا صحبت کرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر