کد خبر: ۶۸۳۱۳۷۵
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: شاید تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد مشکل نقش‌جهان تکمیل آن بود و بیش از ۸۰ درصد کار مشکلات اراضی نقش‌جهان بود.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، محمد سلطان‌حسینی مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت ورزشگاه نقش‌جهان گفت: شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی به جد در حال کار در ورزشگاه است. روز سه‌شنبه هم به همراه معاون پروژه‌های شرکت فولاد مبارکه پیگیری‌هایی درباره روند تکمیل ورزشگاه داشتیم و فکر می‌کنم تا ۱۵ روز آینده طبقه دوم به طور کامل آماده شود.

وی افزود: تنها در نیم‌ پله‌ها در پایین قاچ‌ها باید مقاوم‌سازی انجام می‌گرفت که بیش از ۹۵ درصد عملیات آن انجام شده است. درباره نصب چادر‌های سقف نیز، چون در فصلی هستیم که باد زیاد می‌وزد، شاید کمی زمان‌بر باشد که فکر می‌کنم طبق برآورد انجام شده و قولی که دادند، نصب چادر‌ها تا خردادماه سال آینده به پایان برسد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان در پاسخ به سوالی درباره وضعیت نامناسب اطراف ورزشگاه و جاده‌های دسترسی به آن گفت: در این مدت ۳ جاده دسترسی اضافه شده است اولی از کنار اتوبوسرانی که در حال تکمیل است و دیگری جاده‌ای است که به دولت‌آباد دسترسی دارد. البته قطعاً اگر قرار باشد ۷۵ هزار نفر در ورزشگاهی حضور پیدا کنند، می‌طلبد بسیاری از امکانات دیگر هم فراهم باشد.

سلطان‌حسینی ادامه داد: درباره ورزشگاه آزادی نیز اگر ۷۵ یا ۸۰ هزار نفر در یک بازی حضور پیدا کنند، چند درصد از آن‌ها با مترو به ورزشگاه می‌روند. این‌ها مواردی است که زمان‌بر است. چیزی که در تعهد ما و شرکت توسعه است، تکمیل ورزشگاه است، اما ورزشگاه نقش‌جهان با مشکلات متعددی روبه‌رو بود که یکی از آن‌ها معارضین ورزشگاه بود. فکر می‌کنم شاید تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد مشکل نقش‌جهان تکمیل آن بود و بیش از ۸۰ درصد کار مشکلات اراضی نقش‌جهان بود که جا دارد از دادگستری استان و شهرستان برخوار که در ۴-۵ سال گذشته کمک بسیاری به رفع این مشکل کردند تشکر کنم و امروز مشکل اراضی برطرف شده است.

وی تصریح کرد: امروز شهرستانی مانند بهارستان بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که نیاز به وسیله رفت و آمد دارند. اگر مترو این شهرستان راه‌اندازی می‌شد، حمل و نقل مردم آسان‌تر می‌شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان اضافه کرد: ورزشگاه تختی و ۲۲ بهمن اصفهان پیش از انقلاب ساخته شده، اما، چون مواردی مانند سازگاری با محیط و راه‌های دسترسی آن در نظر گرفته نشده است، نمی‌توان در این ۲ ورزشگاه که در مرکز شهر قرار دارند هیچ مسابقه‌ای برگزار کرد. این‌ها عوامل فضایی و کالبدی محیط ورزشگاه‌ها است که امیدوارم با یاری خداوند، معضل مترو ورزشگاه نقش‌جهان نیز رفع شود تا دسترسی به این ورزشگاه تسهیل شود. البته قطعاً ۳ جاده نسبت به یک جاده وضعیت بهتری را به وجود می‌آورد. همچنین به اندازه ۳۰۰۰ خودرو به ظرفیت پارکینگ‌ها اضافه شده و بخش عمده‌ای از مشکل تپه خاک برطرف شد و مشکلی برای دسترسی وجود ندارد.

سلطان‌حسینی بیان کرد: مساحت مجموعه ورزشگاه نقش‌جهان حدود ۱۳۰۰ هکتار و ۳ تا ۴ برابر مجموعه آزادی تهران است. درباره سایر پروژه‌های این مجموعه نیز توافقاتی صورت گرفته که در زمان خود به اطلاع رسانه‌ها می‌رسد.

انتهای پیام/م 

 

صحبتهای مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان از آخرین وضعیت ورزشگاه نقش جهان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر