کد خبر: ۶۸۳۱۶۸۳
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹

نشست نمایندگان ویژه آمریکا و روسیه در امور افغانستان سوم حوت/ اسفند در آنکارا، پایتخت ترکیه برگزار خواهد شد.

نمایندگان ویژه آمریکا و روسیه در امور افغانستان در ترکیه دیدار می کنندبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، «ضمیر کابلوف»، نماینده ویژه ریاست جمهوری روسیه در امور افغانستان در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد که نشست نمایندگان ویژه آمریکا و روسیه در امور افغانستان 22 فوریه (سوم حوت/ اسفند) در آنکارا، پایتخت ترکیه برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: 22 فوریه با زلمای خلیلزاد، همتای آمریکایی خود در آنکارا، پایتخت ترکیه دیدار خواهم کرد.

نماینده ویژه ریاست جمهوری روسیه در امور افغانستان در ادامه همچنین تصریح کرد: ترکیه به عنوان یک منطقه بی طرف مناسب ترین گزینه برای میزبانی این نشست است.

وی افزود: ترکیه بازیگر مهمی در افغانستان است و به همین علت به مقامات ترک پیشنهاد گفتگوی دو جانبه در مورد این کشور را داده ایم.

کابلوف با ابراز خوش بینی به تحولات اخیر در روند صلح افغانستان، افزود: امیدواریم امسال جنگ 17 ساله در افغانستان پایان یابد و این کشور عاری از تروریسم و مواد مخدر شود.

وی با بیان این که مردم افغانستان خواهان صلح و بازسازی کشورشان هستند، افزود: آنان بسیار کوشا بوده و می توانند نتایج قابل قبولی را کسب کنند و مسکو آماده حمایت از مردم افغانستان در این مسیر است.

نماینده ویژه ریاست جمهوری روسیه در امور افغانستان با اشاره به نقش برخی کشورهای منطقه در روند صلح افغانستان تصریح کرد: پاکستان و ایران در حل و فصل مسئله افغانستان می توانند نقشی کلیدی بازی کنند.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر