کد خبر: ۶۸۳۱۷۲۹
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: بیمارستان امام رضا (ع) تبریز با ۶۰۰ تختخواب فقط سه مددکار دارد و در بخش خصوصی هم که احتمالاً چنین تصور می‌شود که نیازی به مددکار نیست.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،طاهری اقدم قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی تبریز در برنامه افتتاحیه کارگاه توانمندسازی مددکاران قطب دو کشوری،با بیان این که طبق استاندارد‌ها باید به ازای هر ۴۰ تخت بیمارستانی، یک مددکار وجود داشته باشد، گفت: بیمارستان امام رضا (ع) تبریز با ۶۰۰ تختخواب فقط سه مددکار دارد و در بخش خصوصی هم که احتمالاً چنین تصور می‌شود که نیازی به مددکار نیست.

وی اظهار کرد: رویکرد وزارت بهداشت نسبت به سیستم سلامت در مقایسه با گذشته خیلی متفاوت‌تر شده است و دولت آقای روحانی نیز به مقوله سلامت و اجتماعی شدن آن تاکید دارد.

وی افزود: تنها دغدغه ما پیشگیری و مجهز کردن بیمارستان‌ها نیست، اما فقط ۲۵ درصد تامین سلامتی دست نظام سلامت است و تکمیل شدن چرخه ارایه خدمات سلامت، همکاری سایر ارگان‌ها را نیز می‌طلبد.

وی با تاکید بر ضرورت بهره‌مندی از مشارکت مردم در حوزه سلامت، اضافه کرد: کانون‌های سلامت محلات و مدد کاری اجتماعی از زمینه‌های تحقق این امر هستند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: متاسفانه پزشکان ما طوری تربیت شده‌اند که فقط بیماری را می‌بینند؛ در حالی که وظیفه پزشک این است که بیمار را ببیند نه بیماری را.

طاهری اقدم در ادامه با اشاره به مزایای طرح تحول سلامت، گفت: با اجرای این طرح، پرداختی از جیب مردم به حداقل رسید و دیگر شاهد مشکلاتی همچون پرداخت مبالغ کلان هنگام ترخیص بیماران نیستیم.

وی با تاکید بر این که مددکار کسی نیست که صرفاً به گیرنده خدمت تخفیف دهد، بیان کرد: مددکار فردی عالم است که مشکلات بیمار را تا مرحله برطرف شدن پیگیری می‌کند. به دنبال این ساز و کار هستیم که مشکلات حاشیه‌ای بیمار را نیز حل کنیم که این نیز به کمک مددکاران محقق می‌شود.

طاهری اقدم با تاکید بر ضرورت پیگیری مشکلات بیماران توسط مددکاران، گفت: آسیب‌های اجتماعی همگی به هم مرتبط هستند و در صورت حل نکردن مشکل بیماران در مرحله اول، ادامه مشکلات همان بیمار را به چرخه بیماری و گرفتن خدمت باز می‌گرداند.

وی در پایان با اشاره به این که اگر قیام بهمن تبریز نبود، انقلابی هم نبود، خاطرنشان کرد: دشمن هر چه از دستش برآمد از جنگ هشت سال دفاع مقدس گرفته تا تحریم‌ها و ترور‌ها سر ما آورد، مشکلات ممکن است از ندانم کاری ما مسئولان باشد، اما مردم ما این‌ها را به پای نظام نمی‌نویسند.

 

انتهای پیام/ش

بیمارستان ۶۰۰ تخت‌خوابی امام رضا (ع) تبریز فقط ۳ مددکار اجتماعی دارد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر