کد خبر: ۶۸۳۱۷۷۳
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
معاون امور استان ‏های صدا‌وسیما مطرح کرد؛

دارابی گفت: پوشش گسترده حماسه یوم الله ۲۲ بهمن با بهره‌‏گیری از ۱۹۰۰ اکیپ برنامه‌ساز در مراکز استان‏ها محقق شد.

انعکاس حماسه ٢٢ بهمن با ١٩٠٠ گروه برنامه‌ساز در شبکه‌های استانیبه گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، علی دارابی با اشاره به عملکرد معاونت امور استان‏ها در دهه فجر امسال گفت: با توجه به اهمیت نحوه پوشش رسانه ‏ای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از اولین ساعات ۲۲ بهمن سال ۹۷، همکارانم در معاونت، شبکه شما و شبکه‌های استانی با اهتمام ویژه‌‏ای، راهپیمایی روز ۲۲ بهمن را منعکس کردند.

وی افزود: اهداف کلان این برنامه‌‏ریزی گسترده رسانه‌ای شامل بازنمایی حضور و اتحاد ملت ایران در پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان سرمایه بی‌بدیل و انعکاس وجهه مردمی انقلاب اسلامی بود.

معاون امور استان‏های رسانه ملی با اشاره به مهم‏ترین سیاست‌‏های محتوایی و رویکرد‌های برنامه‏‌سازی دهه فجر امسال بیان کرد: تبیین کارآمدی نظام جمهوری اسلامی، تبیین نقش انقلاب اسلامی ایران در احیای هویت دینی و بیداری ملت‌‏ها و ایجاد نشاط و امیدآفرینی بخشی از این سیاست‌‏ها به شمار می‌‏روند.

دارابی با بیان اینکه مهم‏ترین اقدامات صورت گرفته در چند بخش بوده، گفت: در خصوص برنامه‌‏های قبل از ۲۲ بهمن باید به تولید ۲۵۰۶ ساعت برنامه از صداوسیمای مراکز، (۱۴۴۰ ساعت در صدا و ۱۰۶۶ ساعت در سیما) با موضوع «دهه مبارک فجر و راهپیمایی روز ۲۲ بهمن» و نیز تولید ۱۱۳۱۲ ساعت برنامه از صداوسیمای مراکز، (۶۶۹۱ ساعت در صدا و ۴۶۲۱ ساعت در سیما) طی یکسال گذشته با موضوع «بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی» اشاره کرد.

وی با بیان اینکه دعوت از مسئولان استان و تشریح خدمات نظام به‌صورت قابل‌درک برای مردم از دیگر برنامه‏‌های مراکز استانی به شمار می‌‏رود، خاطرنشان کرد: تهیه و پخش گزارش‌هایی از خانواده‏‌های معظم شهدای استان و شهدای مدافع حرم، مراجع و علما و چهره‌‏های شاخص هر استان از جمله قهرمانان خوشنام، اقوام با لباس‌ها و گویش‌‏های محلی متنوع و اقلیت‏‌های مذهبی به منظور دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و نیز تدارک ایستگاه‏‌های کودکان برای روز راهپیمایی برخی از اقدامات مراکز صدا و سیما در این ایام بود.

معاون امور استان‏ها با اشاره به دیگر برنامه‏‌های مراکز استانی در روز‌های قبل از ۲۲ بهمن امسال عنوان کرد: پخش ویدئو کلیپ‏ها، نماهنگ‌‏های ملی و شورآفرین و برنامه‌هایی با زبان محلی برای دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، تهیه و پخش کلیپ و نماهنگ‏‌هایی از چهل سال راهپیمایی‌‏های استانی در سال‏‌های مختلف، تهیه و پخش گزارش‌هایی از پیشرفت‌های استان‌ها، اطلاع‌رسانی از مکان‏‌های راهپیمایی در استان‏‌های مختلف به صورت زیرنویس و اعلام در برنامه‌‏های مختلف و پخش گزیده سخنرانی‌های حضرت امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب و شهدا، قبل از برنامه‏‌های پرمخاطب، بخشی از عملکرد مراکز به شمار می‏‌روند.

تولید ۳۷ نماهنگ کیفی و ۱۶۲ قطعه موسیقی

دارابی از تولید ۳۷ نماهنگ کیفی ویژه و ۱۶۲ قطعه موسیقی و سرود با موضوع انقلاب اسلامی، وحدت ملی و حماسه حضور مردم با گویش‌‏های مختلف برای پخش از شبکه‌های سراسری و استانی خبر داد و افزود: پخش برنامه «چهلچراغ» با موضوع دستاورد‌های انقلاب اسلامی در ارتباط مستقیم با مراکز هر شب در دهه مبارک فجر، توسط شبکه شما هم جزو برنامه‏‌های پیش از ۲۲ بهمن معاونت امور استان‏ها محسوب می‏‌شوند.

دارابی با بیان اینکه در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی شاهد اعزام ۳۸۷ گروه تولیدی در سیما و اعزام ۲۶۳ گروه تولیدی در صدا بودیم، گفت: این آمار در بخش خبر شامل ۸۰۰ گروه و ۲۲۸ گروه در حوزه فضای مجازی بوده است، همچنین در بخش فنی هم ۱۶۲ گروه تولیدی برای پوشش راهپیمایی با شکوه ۲۲ بهمن اعزام شدند.

وی به هدف‌گذاری برای پوشش حداکثری رادیویی و تلویزیونی شهر‌ها و روستا‌های استان‏ها اشاره و خاطرنشان کرد: علاوه بر مراکز استان‏ها در روز ۲۲ بهمن، شاهد افزایش محسوس در پوشش راه‏پیمایی شهر‌ها و روستا‌ها نسبت به سال قبل بودیم به طوری‏که در این راستا، ۷۵۴ ارتباط شهری رادیویی، ۲۷۲ ارتباط روستایی رادیویی، ۴۲۸ ارتباط شهری تلویزیونی و ۱۸۷ ارتباط روستایی تلویزیونی در سال جاری برقرار شد که نسبت به سال گذشته، ۴۷ درصد در صدا و ۵۲ درصد در سیما، افزایش داشته است.

دارابی با بیان اینکه برقراری ارتباط‏‌های اینترنتی زنده از نقاط مختلف استان‏‌های کشور هم در اولویت کاری مراکز قرار داشته است، گفت: برقراری ارتباط و پخش تصاویر شبکه‌های استانی در روز ۲۲ بهمن از شبکه‏‌های ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، خبر، قرآن، آموزش، امید، افق، سلامت، العالم، الکوثر، پرس‌‏تی‏‌وی و شبکه‏ شما (مجموعاً ۱۵۱۷ بار) صورت گرفت که که نسبت به سال گذشته، ۳۰ درصد افزایش داشته است.

معاون امور استان‏‌های رسانه ملی از برقراری ارتباط شبکه‏‌های رادیویی استانی در روز ۲۲ بهمن با رادیو انقلاب، فرهنگ، ایران، اقتصاد، جوان، معارف، سلامت، زیارت، ورزش، گفتگو، تهران و صبا (مجموعاً ۲۰۹ بار به مدت کل ۱۰۵۸ دقیقه) خبر داد و تصریح کرد: این رقم نسبت به سال گذشته نیز ۳۹ درصد افزایش داشته است.

دارابی از تولید و پخش بیش از ۶ ساعت برنامه زنده با عنوان «حماسه حضور» با انتخاب مهندسی شده و هدفمند مراکز در یک قاب در ۲۲ بهمن امسال خبر داد و افزود: در مجموع ۴۰ قطعه موسیقی تصویر و ۱۹۰ ارتباط با ۳۳ مرکز در روز راهپیمایی از شبکه شما صورت گرفت.

وی بیان کرد: مهم‏ترین نقاط قوت مراکز در پوشش رسانه ‏ای راهپیمایی روز ۲۲ بهمن، استفاده مناسب از المان‏‌های بومی در دکور برنامه‏‌ها، ارتباط و تعامل خوب مخاطبان با برنامه‏‌ها و استفاده مناسب از ظرفیت فضای مجازی و رادیو نما بوده است. همچنین رصد شبکه‌های اجتماعی برای ترندسازی با هشتگ ‏هایی مانند بعثت انقلاب، چهل سال سازندگی و ... و جریان‏‌سازی در فضای مجازی و نیز استفاده از ظرفیت باشگاه خبرنگاران هم در دستور کار قرار داشت.

دارابی گفت: انتشار گسترده تولیدات مراکز به ویژه ارسال فیلم و عکس‌‏های پویش مردمی با قابلیت دسترسی شبکه‏‌های رادیویی و تلویزیونی برای بهره‏‌برداری از این محصولات در فضای مجازی، قاب تلویزیون و رادیو نما از دیگر اقدامات مراکز استانی صدا و سیما و معاونت امور استان‏ها در سال جاری به شمار می‏‌رود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر