کد خبر: ۶۸۳۱۸۹۲
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵

جزئیات تازه‌ای از پرونده بازداشت کسی که جاعل مدارک بود کشف شد.

جزئیات تازه‌ای از پرونده بازداشت «صدور مدرک»/گوینده سابق صدا برای جاعل مدارک علمی کار می‌کردبه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، با ورود قاطعانه دستگاه قضایی به ماجرای فروش مدارک علمی در سطوح مختلف، پرونده جعل مدارک دانشگاهی داخلی و خارجی و فروش آن‌ها در شعبه ۷۵۱ دادسرای ناحیه ۷ مشهد مطرح و رسیدگی به ابعاد گسترده آن صورت ویژه‌ای در دستور کار بازپرس امیر حسین جوانبخت قرار گرفت.

سوء استفاده از مراکز مورد اعتماد

مقام قضایی از سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران خراسان رضوی خواست به موضوع ورود پیدا کنند و تمامی تحرکات عامل اصلی فروش مدارک علمی جعلی در کشور را به دقت کنترل و مستندات جرم را هم جمع آوری کنند.
 
تلاش نیرو‌های سازمان اطلاعات سپاه استان به صورت شبانه روزی و توسط چندین تیم حرفه ای، حدود ۴ ماه به طول کشید و در نهایت امیر رضا ثابت، فردی که مدارک جعلی صادر می کرد دستگیر شد.

مجری صدای خراسان رضوی متهم شد

در همین رابطه تحقیقات سپاه پاسداران خراسان رضوی که همچنان هم برای روشن شدن نقاط تاریک پرونده ادامه دارد، چند روز پیش مشخص کرد که یکی از مجریان سابق صدای خراسان رضوی ارتباط نزدیکی با «امیر رضا ثابت»، متهم اصلی پرونده دارد و در برخی از مراسمات که در سالن همایش‌های صدا و سیما و سالن همایش‌های وزارت کشور برگزار شده بود، نقش مجری را ایفا کرده است.

نام یکی از وزاری سابق هم به میان آمد

مجری مجرم گفت: وقتی می‌دیدم که مراسم‌ها در مکان‌های مانند سالن همایش‌های صدا و سیما، وزارت کشور   برگزار می‌شود، باخودم می‌گفتم که کار آن‌ها حتما قانونی است. حتی در برخی مراسمات افراد مطرحی دعوت می‌شدند که جای هر شکی را از من می‌گرفت. مثلا در یکی از همایش‌ها به من اعلام شد که روی سن نام یکی از افراد مطرح حاضر در مراسم را اعلام کنم، برای همین نزد فرد حاضر در جلسه رفتم و از او پرسیدم اگر امکان دارد کمی بیشتر در مورد رزومه کاری اش به من بگوید که آن فرد به من گفت: چطور پسرم شما من را نمی‌شناسید، من... وزیر اسبق ... هستم!

در ادامه رسیدگی به پرونده مدارک جعلی یکی از کارمندان اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی هم که با متهم ارتباط پنهانی داشت به شعبه احضار شد.
 
منبع: قدس
 
انتهای پیام//ج.ر
 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر