کد خبر: ۶۸۳۱۹۷۷
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت:

وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح حذف ایستگاه‌های عوارض و الکترونیکی کردن پرداخت عوارض در آزادراه‌های بین شهری به صورت آزمایشی آغاز می‌شود.

به گزارش  حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیأت دولت درباره اجرای طرح حذف ایستگاه‌های عوارض و الکترونیکی کردن پرداخت عوارض در آزادراه‌های بین شهری با بیان اینکه اجرای این طرح از یکی دو هفته آینده آغاز می‌شود، اظهار کرد: این طرح تقریباً آماده است و ما به دنبال اجرای آزمایشی این طرح هستیم باید بتوانیم با اجرای این طرح، راندمان، ایمنی و سرعت را به‌صورت مطمئن افزایش دهیم.
 
اسلامی افزود: در حال حاضر سیستمی که برای پرداخت الکترونیک وجود دارد از طریق شناسایی برچسبی است که از سوی بانک مسکن به متقاضیان ارائه شده است اما آنچه که برای اجرای طرح پرداخت الکترونیک عوارض در تمام آزادراه‌ها طراحی شده یک سیستم پلاک خوان است.

اسلامی خاطر نشان کرد: برای اجرای این طرح باید حساب بانکی صاحب خودرو به شماره پلاک او متصل شود که در حال حاضر در حال انجام اقدامات اولیه در این زمینه هستیم.

وزیر راه درباره اینکه آیا عوارض عبور از آزادراه‌های بین شهری در سال ۹۸ افزایش می‌یابد، اظهار داشت: این افزایش تابع قراردادهای سرمایه گذاری است. بر اساس قراردادها، وظیفه سرمایه گذاری که آزادراهی در اختیار دارد، آن است که همواره به وضعیت روکش آسفالت و ایمنی این جاده‌ها توجه و موارد لازم را انجام دهد. امروز اگر آزادراهی وجود داشته باشد که سرمایه گذار آن وظایفش را در این زمینه انجام نداده باشد یک استثنا است و اگر ما در وزارت راه در جریان چنین موضوعی قرار بگیریم، حتماً با آن متخلف برخورد می‌کنیم.

اسلامی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره برنامه‌های این وزارت‌خانه برای پاسخگویی به مطالبات مردم در حوزه مسکن اظهار کرد: مهمترین برنامه ما در بخش مسکن تحرک بخشیدن به تولید مسکن است. در حال حاضر ما پروژه‌هایی را که می‌توانستیم از طریق بخش خصوصی در سراسر کشور اجرا کنیم، در دستور کار قرار داده‌ایم و مجوز لازم و زمین مورد نیاز برای آغاز این پروژه‌ها را در اختیار بخش خصوصی قرار داده‌ایم. همچنین تسهیلات مالی برای این بخش فراهم خواهیم کرد.

وی افزود: اجرای این پروژه‌ها آغاز شده است. همچنین مهمترین توقف‌ها در حوزه مسکن در بخش مسکن مهر بود که وضعیت واحدهایی که با مشکلات حقوقی مواجه بودند تعیین تکلیف شده و این واحدها اجرای ادامه کار خود را آغاز کرده‌اند.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: امیدوارم سال ۹۸ ، سال پر تحرکی در ساخت و ساز برای جامعه هدف باشد و ما بتوانیم با مشوق‌هایی که در نظر گرفته‌ایم قیمت تمام شده این بخش را کنترل کنیم.

اسلامی درباره وظایف وزارت راه و شهرسازی در کاهش سهم هزینه مسکن در سبد خانوار خاطرنشان کرد: سهم ما در این سبد، فعال کردن تولید در بخش مسکن است که این کار را انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر