کد خبر: ۶۸۳۲۱۶۰
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۱

معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: منابع حوزه ورزش و جوانان جوابگوی نیاز‌های ورزش کشور نیست و در این زمینه باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی، خیران و علاقه‌مندان استفاده شود.

منابع حوزه ورزش و جوانان جوابگوی نیاز‌های ورزش کشور نیستبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، امیر رضا خادم در نشست شورای اداری اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر افزود: مدیران صنعت باید حمایت از ورزش استان بوشهر را به عنوان یکی از بخش‌های مسئولیت اجتماعی و مطالبات ورزش استان، در دستور کار قرار دهند.

وی ادامه داد: بخش ورزش در برخی استان‌های همجوار بوشهر که از صنایع نفت، گاز و پتروشیمی برخوردارند به‌خوبی از حمایت این صنایع بهره‌مند شده‌اند و در ورزش قهرمانی چندین رویداد بین المللی از جمله کشتی، والیبال، بسکتبال را با کمک آن‌ها میزبانی کرده‌اند.

معاون وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: سهم ۹ درصدی ارزش افزوده که مجلس شورای اسلامی به حوزه ورزش و جوانان تخصیص داده، کمک شایانی به این حوزه‌ها داشته است.

خادم افزود: در زمینه اشتغال، حوزه ورزش و جوانان نیاز به ساختارسازی دارد و یکی از ماموریت‌های این وزارتخانه در ساختار جدید سرمایه گذاری در این بخش است.

وی تصریح کرد: برهمین اساس، مقرر شده که از محل تسهیلات بانکی ۳۰ هزار میلیارد ریال اشتغال زایی وزارت کار، تعاون و و رفاه اجتماعی به حوزه ورزش و جوانان نیز سهمی تخصیص داده شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: استان‌های بوشهر و هرمزگان در بخش ورزش‌های آبی رشد خوبی داشته اند و در این زمینه با پرورش ورزشکاران مستعد می‌توان مدال‌های خوبی در مسابقه‌های بین المللی کسب کرد.

خادم ساخت ۱۶۷ زمین چمن مینی فوتبال در بوشهر را یکی از تجربه‌های موفق این استان عنوان کرد که اکنون به عنوان یک طرح ملی در سایر استان‌های کشور با حمایت استانداران در دست اجراست.

وی همچنین یادآور شد: در تفاهم نامه‌ای که با سازمان ثبت املاک و اسناد کشور منعقد شده، هیات‌های ورزشی و سازمان‌های مردم نهاد دارای شناسه ملی می‌شوند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان بوشهر نیز در این نشست گفت: پیش از دولت یازدهم بیش از ۸۰ طرح ناتمام در استان وجود داشت که تکمیل آن‌ها به ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت که اکنون ۷۰ درصد این طرح‌ها تکمیل شده و بقیه نیز تا پایان سال و هفته دولت سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

احمد بهروزیان فرد افزود: با تکمیل این طرح‌ها سرانه فضای ورزشی استان از ۶۴ صدم متر مربع به ۱ متر و ۱۴ صدم متر مربع افزایش یافته است.

وی بیان کرد: با تکمیل زیر ساخت‌ها و ظرفیت خوابگاهی می‌توانیم میزبانی بیش از ۱۰ رشته ورزشی را در استان بر عهده بگیریم.

مدیر کل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: در حوزه ورزش قهرمانی اکنون بیش از ۵۳ ملی پوش در رشته‌های مختلف در اردوی‌های تیم ملی عضویت دارند.

بهروزیان فرد با اشاره به فعالیت ۳۰ سازمان مردم نهاد در استان بوشهر، یادآورشد: پیش از سال ۹۲ هیچ خانه جوانی متعلق به اداره کل ورزش و جوانان نبود که اکنون همه خانه‌های جوانان استان به اداره کل ورزش و جوانان واگذار و امسال ۳ خانه جوان در شهرستان‌های استان راه اندازی شده است.

انتهای پیام/ک

 صنعت از ورزش استان بوشهر حمایت کند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر