کد خبر: ۶۸۳۲۷۴۹
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
معاون منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان:

فرهاد عبدالشاه گفت: با اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری شش میلیون و ۵۸۴ هزار مترمربع به حجم مخازن آبی استان سمنان افزوده‌شده است.

 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، فرهاد عبدالشاه معاون منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در نشستی با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران در سمنان با اشاره به اینکه در بخش آبخیزداری و آبخوان‌داری طرح مطالعات تفصیلی و اجرایی در سطح ۴۹ حوزه آبخیزداری استان انجام‌شده است گفت: این طرح‌ها مساحتی بالغ‌بر ۴۷۰ هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی را شامل می‌شود.

وی افزود:اجرای ۶۴۷هزار ۹۰۸ مترمکعب بند سنگ و ملات، اجرای پنج میلیون و ۹۱۲هزار مترمکعب عملیات بند خاکی، اجرای ۷۲ هزار هکتار عملیات بیولوژیک و اجرای ۲۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع بند‌های سبک پایه بتنی در زمره اقدامات انجام‌شده در سطح استان است.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان اظهار داشت: این طرح‌ها از محل صندوق توسعه ملی ۹۷ تأمین اعتبارشده‌اند که سالانه ۲۴۶ هزار و ۷۰۰ مترمکعب نفوذپذیری آب به حوزه‌های آب ریز زیرزمینی در داخل حوزه‌های اجرایی استان را سبب خواهند شد از سوی دیگر طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری موجب افزایش بیلان سفره‌های آب‌های زیرزمینی و افزایش آبدهی قنوات و چاه‌های پایین دست می‌شوند.

عبدالشاه ضمن بیان اینکه عملیات مکانیکی در سطح استان سمنان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین اعتبار می‌شود، ابراز داشت: تا کنون با اقدامات صورت گرفته ۸۲۲هزار متر مکعب به حجم مخازن آبی استان اضافه شده است.

وی در پایان بیان کرد: ایجاد سازه‌ها و آبگیر‌ها درمجاری خروجی بستر‌های آبرفتی تا ۳۰ درصد در تغذیه منابع آب‌های زیر زمینی نقش دارد.

انتهای پیام / م

طرح مطالعات تفصیلی و اجرایی ۴۹حوزه آبخیز استان سمنان انجام شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر