کد خبر: ۶۸۳۲۹۱۱
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان؛

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از تلاش برای ایجاد اطلس معادن استان برای حضور جدی سرمایه گذاران به این عرصه خبر داد.

 محمد دره وزمی در گفتگو با  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، گفت: یکی از ظرفیت‌های بزرگ کردستان وجود معادن غنی آن است که با مطالعات اکتشافی انجام شده این ظرفیت بیشتر شده است.

وی افزود: یکی از عمده مشکلات ما در بخش معدن پدیده خام فروشی بود و مبارزه با این پدیده از مطالبات جدی استاندار محترم و نمایندگان مردم بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان  نبود مطالعات عمقی را عامل مغفول ماندن ظرفیت معادن استان برای توسعه ذکر کرد و گفت: با انجام مطالعات اکتشافی در پهنه‌های استان، توانستیم مطالعات عمقی را با موفقیت به انجام برسانیم تا ذخایر اکتشافی را بالا ببریم.

دره وزمی بیان کرد: ما در صدد ایجاد اطلس معادن استان هستیم تا آن را به سرمایه گذاران معرفی و زمینه سرمایه گذاری آنان و افزایش اشتغال را فراهم نماییم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان با بیان اینکه مطالعات اکتشافی در پهنه سقز به میزان چهار هزار کیلومتر مربع انجام شده است گفت: پهنه‌های امید بخش فراوانی در حوزه سنگ آهن و طلا شناسایی شده است.

دره وزمی در پایان راه توسعه بخش معدن کردستان را پرهیز از خام فروشی و فرآوری معادن برای افزایش درآمد مردم عنوان کردوگفت: مجموعه مدیریتی استان در راه فرآوری معادن از هیچ گونه کوششی فرو گذار نکرده اند.

انتهای پیام/م

کردستان یک استان غنی معدنی است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر