کد خبر: ۶۸۳۴۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهدگفت : یکی از مولفه‌های سلامت ازدواج است با ازدواج شرایط روحی و جسمی انسان به تعادل می‌رسد .

یکی از مولفه‌های سلامت ازدواج استبه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ،دارابی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در برنامه مشترك شوراي انقلاب فرهنگي،وزارت بهداشت و سازمان بهزيستي در خصوص اجرايي شدن آموزش حين ازدواج گفت : ازدواج امریست که در همه کشور‌ها و قشر‌ها با رسم رسومات مخصوص همان فرهنگ برگزار می‌شود و در تمام جوامع آن را امری پسندیده و شادی بخش می‌دانند.
 
وی افزود : همیشه تلاش شده ازدواج تبلیغ و تشویق شود ؛ زیرا اولین رکن رشد جوامع که خانواده است را در بر دارد همچنین در دینمان پیامبر و معصومین به این امر، بسیار تاکید کرده اند.
 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد : یکی از مولفه‌های سلامت ازدواج است و در اسلام گفته شده است با ازدواج ٥٠درصد دین کامل می‌شود ؛ همچنین شرایط روحی و جسمی نیز به تعادل می‌رسد .

دارابی ادامه داد : زوجین در ازدواج باید هم فکر باشند؛  ازدواج‌هایی که زوجین با یکدیگر هم فکر نباشند احتمال طلاق در آن بسیار بالا است.
 
وی افزود : باید از طریق رسانه‌ها و عوامل موثر بر جامعه، آموزش‌هایی برای قبل، حین و بعد از ازدواج فراهم شودو هر چه آموزش ها‌ی ازدواج بر اساس عقل و علم باشد پذیرش و انجام آن راحت‌تر و معقول‌تر است.

انتهای پیام // آ.ح
 


برگزاری برنامه مشترک شورای انقلاب فرهنگی، وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی در خصوص اجرایی شدن آموزش حین ازدواج

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر