کد خبر: ۶۸۳۴۳۸۶
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
رئیس سازمان محیط زیست خبر داد؛

رئیس سازمان محیط زیست گفت: با تصویب نمایندگان مجلس برای ساماندهی پسماند‌های صنعتی و خانگی یک هزار میلیارد تومان اعتبار به سازمان همیاری شهرداری‌ها اختصاص داده می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، عیسی کلانتری در حاشیه سفر به قزوین برای افتتاح چند طرح زیست محیطی گفت: برای مقابله با گرد و غبار در سال گذشته ۱۵۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی درخواست کردیم که امسال حدود ۱۰۰ میلیون دلار تخصیص داده شده و ما هزینه کردیم.

وی بیان کرد: امسال با بارش‌هایی که در مناطق مختلف کشور داشتیم بویژه در جنوب غرب ریزگردی نداشتیم، اما در جنوب شرق کشور به دلیل تخلیه هامون مشکل ریز گرد داریم و در سیستان و کرمان درگیر ریزگرد هستیم.

رئیس سازمان محیط زیست یادآورشد: تا بحال ۳۲ روز هوای سالم بیشتری نسبت به پارسال داشتیم و تا پایان سال هم مشکل نداریم که در این جا باید از راهنمایی و رانندگی و شهرداران کلان شهر‌ها و بویژه شهردار تهران که در جلوگیری از ورود خودرو‌های فرسوده که آلوده کننده هوا هستند به محدوده شهری و نیز از تردد کامیون‌های قدیمی به تهران ممانعت کردند تشکر کرد که مشکلات آلودگی کاهش یافته است.

طرح‌هایی که مطالعات زیست محیطی نداشته باشد متوقف می‌شود

کلانتری در خصوص توقف برخی پروژه‌ها مانند جاده قزوین به الموت و تنکابن به دلیل نداشتن مطالعات زیست محیطی اظهارداشت: به طور جدی با مصوبه مجلس از ادامه پروژه‌هایی که مطالعات زیست محیطی ندارند جلوگیری می‌شود.

وی گفت:باید در همه پروژه‌ها بویژه طرح‌های ملی هم بررسی زیست محیطی صوت گیرد که به نظر می‌رسد خیلی‌ها بررسی و مطالعه محیط زیستی را ندارند و به نوعی دل بخواهی شروع کرده اند، ولی باید اذعان کرد امروز دیگر نمی‌توانند قانونا ادامه کار بدهند.

کلانتری در خصوص پسماند‌های صنعتی هم اظهارداشت: در کشور از نظر پسماند‌ها وضعیت خوبی نداریم و امسال مجلس پیش بینی کرده بود یک هزار میلیارد تومان به همیاری شهرداری‌ها داده شود که هنوز تخصیص داده نشده است.

معاون رئیس جمهور یادآورشد: برای سال آینده هم در قانون بودجه یک هزار میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده که از محل عوارض تولید کارخانه‌هایی که آلودگی زیست محیطی دارند تامین شود تا بتوانیم پسماند‌ها را سامان بخشیم و از آلودگی آن کم کنیم.

وی اضافه کرد: در خصوص پسماند‌های صنعتی بیشترین مشکل ما در شمال کشور است که باید برای حل آن تلاش بیشتری کنیم.

معدن سیمان آبیک مشکل زیست محیطی دارد

کلانتری در خصوص آلودگی کارخانه سیمان آبیک هم گفت: در آخرین بررسی‌ها مشخص شده بخش زیادی از آلودگی‌ها برطرف شده، ولی در حال حاضر استحصال معدن مشکلات زیست محیطی و آلودگی دارد که باید برطرف شود.

معاون رئیس جمهور در خصوص انتقال آب خزر هم تصریح کرد: با رعایت مسائل زیست میحطی برای انتقال آب دریای خزر مشکلی نداریم.

انتهای پیام/پ

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر