کد خبر: ۶۸۳۴۵۵۹
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱

دو دختر نوجوان شهرستانی که در آرزوی دست یافتن به زندگی راحت از خانه فرار کرده بودند در تهران به دام دو پسر فریبکار افتادند.

نقشه دو پسر فریبکار برای سرقت ۵۰ میلیون تومان طلابه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، چندی پیش دو دختر ۱۳ و ۱۵ ساله هراسان خود را به پلیس رسانده و مدعی شدند که دو پسر شرور آن‌ها را ربوده و به باغی در کرج برده‌اند.

دختر ۱۳ ساله در تحقیقات گفت: من در یکی از شهر‌های غربی کشور زندگی می‌کنم. مدتی است که با مادرم اختلاف دارم، از اینکه مدام مرا کنترل می‌کند خسته شدم. چند روز قبل با دختر همسایه‌مان سمانه درد دل کردم و از اختلافاتم با مادرم گفتم. او هم مشکلش مثل من بود به همین خاطر تصمیم گرفتیم که از خانه فرار کنیم و به تهران بیاییم.

با خودمان گفتیم یک زندگی راحت برای خودمان تشکیل می‌دهیم و دیگر کسی نیست که مدام به ما امر و نهی کند. به همین دلیل کارت عابر بانک مادرم را که ۷۰ میلیون تومان موجودی داشت برداشتم. رمز کارت مادرم را می‌دانستم از آنجا که اگر مادرم می‌فهمید بلافاصله کارتش را می‌سوزاند تصمیم گرفتم با سمانه به طلافروشی برویم. من ۵۰ میلیون تومان طلا خریدم تا وقتی که به تهران رسیدیم آن‌ها را بفروشیم و برای خودمان خانه‌ای اجاره کنیم.

پریناز گفت: به تهران که رسیدیم سوار خودرویی شدیم تا به مسافرخانه برویم. راننده پسر جوانی به‌نام سروش بود او که از صحبت ها‌ی ما متوجه شده بود از شهرستان آمده‌ایم و در تهران کسی را نداریم به ما پیشنهاد داد که همراه او به باغشان در کرج برویم.

پسر جوان می‌گفت که خانه‌ای دارد که می‌توانیم آنجا بمانیم و نیازی به پرداخت اجاره ندارد. از طرفی هم می‌توانیم باهم بیشتر آشنا شویم.

او ادامه داد: ما هم که از نقشه او بی‌خبر بودیم قبول کردیم. در راه تلفنی با پسر جوانی به‌نام روزبه تماس گرفت و او هم ساعتی بعد به ما پیوست و بعد از آن به کرج رفتیم. از خانه باغ خبری نبود آن‌ها ما را به باغ متروکه‌ای بردند و طلاهایمان را به زور گرفته و ما را مورد آزار و اذیت قرار دادند. حتی از ما فیلم سیاه گرفته و تهدید کردند که اگر از این موضوع با کسی حرف بزنیم یا به پلیس خبر بدهیم فیلم‌های سیاه را در فضای مجازی منتشر خواهند کرد. بعد هم ما را کنار خیابان رها کردند.

دستگیری راننده و همدستش

با شکایت دو دختر نوجوان پرونده‌ای در این خصوص در دادسرای جنایی تهران تشکیل شد و به دستور بازپرس بخشوده تحقیقات برای دستگیری راننده و همدستش آغاز شد.

باتوجه به اطلاعاتی که پریناز و دوستش در اختیار تیم تحقیق قرار داده بودند، سروش و روزبه خیلی زود دستگیر شدند. سروش راننده خودروی اینترنتی در تحقیقات به سرقت طلا‌های پریناز اعتراف کرد، اما منکر آزار و اذیت و تهیه فیلم سیاه شد.

سرقت برای شهریه دانشگاه

او در تحقیقات گفت: آزار و اذیت و فیلم سیاهی در کار نبود، پریناز و دوستش با پای خودشان به خانه باغ در کرج آمدند. آن‌ها را به‌عنوان مسافر در ترمینال سوار کردم و در راه آن‌ها سفره دلشان را برایم باز کردند و گفتند که از خانه فرار کرده و به تهران آمده‌اند. من هم پیشنهاد دادم به خانه باغ بیایند که قبول کردند. در کرج متوجه شدیم که پریناز ۵۰ میلیون تومان طلا دارد. آنجا بود که وسوسه شدم و تصمیم گرفتیم طلا‌ها را سرقت کنیم.

با نقشه‌ای که با روزبه کشیده بودم به دروغ به دختر‌ها گفتیم که از آن‌ها خوشمان آمده و قصد ازدواج با آن‌ها را داریم. با این ترفند پیشنهاد دادیم که طلاهایشان را بفروشیم و مقدمات ازدواج را فراهم کنیم، اما بعد از فروش طلا‌ها من ماشین پرایدم را عوض کردم و پژو خریدم و دوستم هم مقداری از پول‌ها را برای شهریه دانشگاهش داد و باقی آن را هم نگه داشت.

با اعترافات دو پسر جوان، به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران، متهم در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی قرار گرفتند. از سویی خانواده دو دختر نوجوان نیز شناسایی شدند.

منبع: ایران

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
کارشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
آخه یه دختربچه 13 ساله و یه دختر بچه 15 ساله که «ف» رو از «پ» تشخیص نمیده چجوری به ذهنشون رسیده که واسه خوشبختیشون تصمیم بگیرن و از کرمانشاه بلند شن بیان تهران! اونوخ خوشبختی رو از کجای تهران میخواستن پیدا کن! بچه 13 ساله اصلا مگه کلمه خوشبختی به گوشش خورده؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
وای خدا چقدر این دخترا نادان بودن اخه معلومه رمان زیاد خوندن
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
به گفته خداوندحتی اگرپدرمادربدهم باشندوظیفه اولاداحترام کردن والدینه بیچاره پدرمادراچی میکشنندازدست اولادناخلف امثال شمااولادابایدبمیریدحداقل پدرمادرانقدرزجرنمیکشنندواماقوه قضایه شماروبه جایگاهتون به لباس تنتون به خون شهداقسم مجازاتها راچنان بالاببریدسنگین اعمال کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
اخه چه ربطی به شهدا دارررره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
سلام از دادستان محترم پرونده خواهشمندم بااینطورافرادبرخورد جدی کند تا باناموس مردم همچین برخوردی نکنن آیینه عبرت بشه برای اینطوری افراد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
راننده اينترنتى همون راننده اسنپه!؟ ما به كى و چى اعتماد كنيم!!!؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
بعضی خانواده ها هیچ از تربیت فرزند نمیدونن دلشون خوش ک فقط بچه دارن.

بنظر من .ک دختر اصلا نباید دهنش لق باسه و هر جا ک رفت همه چی برزیه رو اب.
نو چکار داری ک بگی طلا دارم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
چقدر آدم دزد و حروم خور و بی دین و ایمان و بی خدا زیاد شده مال مردم را می دزدند و می برند و برای خودشان خرید می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
عجب داعشیایی
هم تجاوز کردن هم طلاهاشونو سرقت کردن
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
آیا اینجا میشه گفت فقط پسرها گناهکارن؟؟!! به نظر من دخترها گناهشون بیشتر از پسرهاست و مجازات دخترها باید بیشتر از پسرها باشه !! نمیشه که هرکاری خواستن بکنن وبعد هم بگن گول خوردیم - خانواد ما را درک نمیکرد و...!! این دو پسر نبودن یکی دیگه !! یعنی دو دختر با این سن وسال تو شهر بی دروپیکر آخرش به کجا میرسیدن ؟؟!! باید خدا را هم شکر کنن که این اتفاق زودتر افتاد واگرنه هر روزی که میگذشت اینها بیشتر در منجلاب فرو میرفتن !!
ملکوت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
از همه دختران و پسران نوجوان وجوان میخواهم که به حرفهای پدر ومادرگوش بدهند وکسی بهتر از پدر و مادر برای فرزندان دلسوز نیست اگر امر ونهی میکنند به خاطر خود فرزندان هست که الان در اجتماع پر آشوب دارند زندگی میکنند از نوجوانان وجوانان میخواهم که به پدر و مادر احترام بگذارند .
پاسخ ها
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
دقیقا
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر