کد خبر: ۶۸۳۴۵۶۱
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۵
عضو شورای شهر تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد؛

خداکرمی با بیان اینکه برای تبدیل کردن زباله‌ها به انرژی‌های نو نیازمند تکنولوژی هستیم، گفت: طرح جامع پسماند تا پایان سال ۹۸ اجرا می‌شود.

کاظمی / اجرای طرح جامع  پسماند تا پایان سال 98 / چوب تحریم لای چرخ تکنولوژی تبدیل پسماند به انرژیناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه در حال تهیه طرح جامع پسماند هستیم تا تفکیک از مبدأ و بازیافت آن به صورت برنامه‌ریزی شده انجام شود، گفت: کلید این طرح زده شده و قراردادی هم با مشاور مربوطه بسته شده است.


بیشتر بخوانید؛ تهران هنوز طرح جامع پسماند ندارد


عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه طی دو دهه اخیر سطل‌های بزرگ زباله در سطح شهر تهران مستقر و بستری برای اشتغال زباله‌گردها و  اجتماع حیوانات موذی شدند، اظهار کرد: وجود این سطل‌های زباله از نظر بهداشتی می تواند تا شعاع چند متری خود را دچار آلودگی کند و اگر جایگزینی برای این شیوه جمع‌آوری زباله داشته باشیم به جلوگیری از وقوع این موارد کمک خواهد کرد.

خداکرمی با بیان اینکه در حال حاضر در برخی مقاطع به صورت  آزمایشی شهروندان همچون گذشته در ساعاتی مشخص زباله‌های خود را در کنار درب منازل می گذارند و خودروهای جمع‌آوری پسماند آن را منتقل کنند، گفت: اگر زباله‌ها در یک ساعت مشخص و به صورت تفکیک شده بیرون درب منازل گذاشته شوند می‌توانند برای شهر تولید ثروت و درآمد پایدار کنند و ما امیدواریم که تا پایان سال ۹۸ شاهد اجرایی شدن طرح جامع پسماند باشیم.

وی در ادامه گریزی هم به موضوع تبدیل زباله به انرژی زد و گفت: برای تبدیل کردن زباله‌ها به انرژی‌های نو نیازمند تکنولوژی هستیم و علی رغم‌ اینکه با کشورهای صاحب تکنولوژی قرارداد بستیم و به خاطر تحریم این کار متوقف شده است.

انتهای پیام/

آخرین وضعیت اجرای طرح جامع پسماند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر