کد خبر: ۶۸۳۴۵۶۶
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶

رئیس گروه بودو کشور از برگزاری نخستین دوره مسابقات بین المللی رشته رزمی بودو در روز‌های ۱۶ و ۱۷ اسفند سال جاری ،در ارومیه خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،امیر رسولی رئیس گروه بودو کشور،گفت: این مسابقات  با همکاری و مشارکت هیات‌های کشتی، بوکس و ورزش‌های رزمی آذربایجان غربی برگزار می‌شود و ورزشکارانی از کشور‌های جمهوری آذربایجان، ترکیه، گرجستان، تاجیکستان، هندوستان، افغانستان، عراق و روسیه حضور می‌یابند.

وی با بیان اینکه مسوولان اجرایی تمام توان خود را برای بهتر برگزار شدن این مسابقات به کار می‌گیرند، ادامه داد: برگزاری این رویداد بین المللی علاوه بر رشد و شناساندن رشته بودو، موجب افزایش  روحیه رقابتی رزمی کاران می‌شود.

رئیس هیات ورزش‌های رزمی آذربایجان غربی گفت:  فدراسیون آسیا و ایران و اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در برگزاری   این مراسم نقش موثری ایفا می کند.

رسولی افزود: امتیاز این میزبانی در حاشیه اجلاس هیات رییسه جهانی بود و با حضور فائق رافیف رییس کنفدراسیون جهانی و عبدالله چمن گلی، رییس کنفدارسیون آسیا در شهر باکوی جمهوری آذربایجان به ارومیه واگذار شد.

رسولی با اشاره به اینکه این رشته ورزشی به عنوان یکی از سبک‌های هنر‌های رزمی در حال حاضر برای مردم ناآشناست، گفت: برگزاری سمینار جهانی بودو، دوره‌های آموزشی داوری و مربیگری و میزبانی مسابقات آسیایی از اهم برنامه‌های این گروه در جهت رشد و توسعه این سبک است.

گروه رزمی بودو ایران به طور رسمی و با مجوز رسمی وزارت ورزش و جوانان تشکیل شده و ریاست آن را امیر رسولی، رئیس هیات ورزش‌های رزمی آذربایجان غربی بر عهده دارد.

رشته ورزشی بودو یکی از سبک‌های هنر‌های رزمی است که پیشتر زیر نظر فدراسیون ورزش‌های رزمی فعالیت داشت و از این پس با تشکیل گروه رزمی جدید عملکرد مستقلی خواهد داشت.

شعار رشته ورزشی بودو «ایجاد صلح و آرامش» بوده و ورزشکاران این رشته اعتقاد دارند که «بهترین حمله همانا خوب دفاع کردن» است.

 

انتهای پیام/ت

رشته بودو یکی از رشته های ناشناس ورزش های رزمی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر