کد خبر: ۶۸۳۴۷۵۳
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از اجرای ۳ پروژه جنگل‌کاری در حاشیه راه‌های این استان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،ان شا الله کولانی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت : پروژه های جنگل کاری حاشیه راه‌ها امسال در استان کرمانشاه آغاز شده و در حال حاضر در سه محور به طور جدی در دستور کار قرار گرفته است.

وی از انجام عملیات واکاری و جنگل کاری در کریدور بیستون- کرمانشاه که در گذشته فازهای ۱ و ۲ آن اجرا شده خبر داد و گفت : عملیات مراقبت و نگهداری کریدور بیستون- کرمانشاه امسال انجام شده و در حال حاضر واکاری جنگل با هدف افزایش تفرجگاه های بین راهی و توسعه فضای سبز حاشیه راهها در دست اجرا است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه میزان انجام عملیات واکاری در کریدور کرمانشاه-بیستون را ۴۵ کیلومتر به مساحت ۸۰ هکتار اعلام کرد و گفت: عملیات واکاری، احیا و بازسازی جنگل به طول ۴۰ کیلومتر در طرفین مسیر قصرشیرین به خسروی خبرداد.

وی تصریح کرد: عملیات واکاری و جنگل کاری در حاشیه راهها در محور هرسین-کرمانشاه به طول ۲۰ کیلومتر در دست اقدام است که همگی تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

به گفته کولانی، از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرای عملیات بیولوژیک در حوزه آبخیز با ۷ پروژه و بیش از یک میلیارد تومان در دست اجرا است.

وی مراقبت، نگهداری، جنگل کاری سنواتی و همچنین حفاظت، مراقبت و نگهداری از پارک های جنگلی را از دیگر طرح‌های ویژه در دستور کار اعلام کرد .

 

 

انتهای پیام/د

پروژه های جنگل کاری حاشیه راه‌ها امسال در استان کرمانشاه آغاز شده است

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر