کد خبر: ۶۸۳۵۱۷۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
دبیر جشنواره کتاب همسفر عنوان کرد؛

خلیلی گفت:ما به دنبال ترویج فرهنگ کتابخوانی هستیم و در این راستا فعالیت‌های گوناگونی را در سال آینده دنبال خواهیم کرد.

برگزاری جشنواره همسفر در قم با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،حمید خلیلی دبیر جشنواره کتاب همسفر ظهر شنبه در نشست خبری که در سالن جلسات ساختمان قرارگاه خاتم‌الاوصیاء (ص) برگزار شد، به دغدغه مقام معظم رهبری در ترویج فرهنگ کتابخوانی در کشور اشاره کرد و گفت: برای پاسخ به دغدغه‌های رهبری تلاش شد که پویش مطالعاتی کتب انقلاب و دفاع مقدس در قالب یک جشنواره با محوریت هشت کتاب ناب به نیت هشت سال دفاع مقدس در سراسر کشور برگزار شود.

دبیر جشنواره کتاب همسفر به ویژگی‌های این پویش اشاره وتصریح کرد: قیمت‌های مناسب کتاب‌ها و اتخاذ تخفیف‌های ویژه به همراه در نظر گرفتن سلایق گوناگون از ویژگی‌های این پویش به شمار می‌رود.

وی با اشاره به فراخوان جشنواره کتاب همسفر در کشور عنوان کرد: ۱۶ هزار پروانه نشر در کشور صادر شده که ۷ هزار مورد از آن‌ها فعال هستند و فقط ۷۰ ناشر به صورت تخصصی در حوزه دفاع مقدس فعالیت دارند.

وی به تبلیغات گسترده برای معرفی کتاب‌های جشنواره کتاب همسفر اشاره و بیان کرد: برای هر کتاب هدیه‌هایی درنظر گرفته شده است که به صورت قرعه پس از خرید به خریداران اعطا می‌شود.

خلیلی با اشاره به برگزاری ۳۰ ویژه برنامه در مناطق عملیاتی جنوب در راستای جشنواره کتاب همسفر عنوان کرد: این جشنواره مردمی است به همین علت در انتخاب کتاب‌ها از کتاب‌های که توسط ناشران مردمی منتشر شده است استفاده کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه کتاب‌های این جشنواره در بیشتر کتاب فروشی‌های سراسر کشور عرضه می‌شود، گفت: در حال حاضر از هر کتاب ۵ هزار نسخه برای فروش درنظر گرفته شده است که براساس پیش بینی صورت گرفته آمار فروش این کتاب‌ها تا پایان فروردین به بیش از ۱۰ هزار نسخه می‌رسد.

دبیر جشنواره کتاب همسفر با بیان اینکه در جشنواره کتاب همسفر نگاهی فراتر از یک مسابقه کتابخوانی داریم، عنوان کرد: نشست‌های مختلفی با راویان و سخنرانان مطرح به‌منظور معرفی جشنواره برگزار می‌شود تا این افراد بتوانند از محتوای کتاب‌های جشنواره در برنامه‌های مختلف فرهنگی به ویژه راهیان نور استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه ارتباط با مخاطبان جشنواره کتاب همسفر بعد از پایان نخستین دوره این جشنواره نیز ادامه دارد،تصریح کرد: ما به دنبال ترویج فرهنگ کتابخوانی هستیم و در این راستا فعالیت‌های گوناگونی را در سال آینده دنبال خواهیم کرد.

خلیلی با اشاره به عناوین کتب جشنواره همسفر ادامه داد: چغک، شهبانو، شانزده سال بعد، سربلند، اکبر کاراته و بچه ننه‌ها، تو شهید نمی‌شوی، من مادر مصطفی و خط تماس، عنوان هشت کتاب جشنواره کتاب همسفر است که در این جشنواره بیشتر کتاب‌هایی از حوزه دفاع مقدس انتخاب شده که تاکنون به صورت گسترده معرفی نشده‌اند.

انتهای پیام/ح

جشنواره همسفر برگزار می‌شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر