کد خبر: ۶۸۳۵۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۵
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی:

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: مفاهیم نجات آب و کتاب درسی انسان و محیط زیست در کلاس‌های درس ۳۰۴۳ آموزشگاه مقاطع متوسطه اول و دوم ۴۷ منطقه آموزشی و پرورشی خراسان رضوی آموزش داده می‌شود.

آموزش مفاهیم نجات آب در مقاطع متوسطه اول و دوم خراسان رضویبه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، قاسمعلی خدابنده در آئین تبادل تفاهم‌نامه‌های طرح دانش‌آموزی نجات آب و آموزش کتاب انسان، حیات و محیط زیست، گفت: یکی از مهم‌ترین اقدام‌های سال‌های اخیر همکاری آموزش و پروش و شرکت آب منطقه‌ای بوده است.
 
وی افزود: یکی از برنامه‌های مشترک نیز مربوط به طرح فرهنگی و دانش‌آموزی نجات آب بوده که از آن با عنوان (طرح داناب) یاد می‌شود و این موضوع در بخش‌های در جشنواره نوجوان خوارزمی گنجانده شده و در سرفصل‌های آموزشی هم آموزش کتاب درسی انسان و محیط زیست اضافه شده است.

وی افزود: کشور ما در منطقه‌ای از جهان قرار دارد که عمدتاً خشک و نیمه خشک هستیم و متوسط بارندگی آن کمتر از ۲۵۰ میلی‌متر در سال است و دو سوم اقلیم ما خشک و نیمه خشک است و باید حداکثر صرفه‌جویی را از منابع محدود آب داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه منابع آب زیر‌زمینی طی سال‌های گذشته با بحران جدی مواجه شده است، خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های برون‌رفت و نجات آب، فرهنگ‌سازی در آموزش و پرورش است، امروزه متاسفانه در بسیاری از مناطقی که آب زیاد برداشت شده شاهد آن هستیم که روستا‌ها خالی از سکنه شده و با افزایش حاشیه‌نشینی آسیب‌های زیادی وارد شده است.
 
خدابنده تصریح کرد: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گرچه جمعیت افزایش پیدا کرده است، اما رشد مصرف آب بیش از جمعیت بوده است و لذا لازم است که با آموزش‌های درست و به‌موقع این هشدار را درباره کمبود آب مطرح کنیم و بر همین اساس شرکت آب منطقه خراسان و اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی این ضرورت را احساسکردند تا بتوانند همکاری‌ای همه‌جانبه در جهت رفع بحران آب داشته باشند.

وی تاکید کرد: مخاطبان طرح داناب در مقطع متوسطه اول در ۳ پایه تحصیلی هفتم، هشتم و نهم حدود ۲۹۰ هزار دانش‌آموز و مخاطبان کتاب انسان و محیط زیست در مقطع متوسطه دوم در پایه یازدهم نیز ۴۲ هزار دانش‌آموز خواهند بود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به اینکه ۲۲۰۰ آموزشگاه در مقطع متوسطه اول و ۸۴۳ آموزشگاه در مقطع متوسطه دوم در سطح استان فعال هستند، گفت: در سال تحصیلی ۹۸-۹۷، کارشناسان مسئول، معلمان و دانش‌آموزان در سطح استان در قالب ۴۷ منطقه آموزشی و پرورشی در ۲ مقطع متوسطه اول و دوم مفاهیم نجات آب و کتاب درسی انسان و محیط زیست را فرا می‌گیرند و گام‌های اجرایی این برنامه نیز از آبان ماه امسال آغاز شده و امروز تفاهم‌نامه آن رسماً به امضا رسید.
 
انتهای پیام//ف.ح

 

منابع آب زیر‌زمینی طی سال‌های گذشته با بحران جدی مواجه شده است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر