کد خبر: ۶۸۳۵۳۲۷
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۲
با قیمت یارانه‌ای؛

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: امسال، حدود یک میلیون اصله نهال با قیمت یارانه‌ای در استان توزیع می‌شود.

توزیع نهال مثمربه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، ابراهیم شیرانی مدیر امور باغبانی اداره کل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، از تأمین حدود یک میلیون اصله نهال شناسنامه‎دار برای توسعه و جایگزینی باغات طی سال جاری در استان خبر داد.

وی گفت: این تعداد شامل ۴۴۰ هزار اصله نهال مثمر تولید شده در ۷ نهالستان دارای مجوز و نظارت‌های فنی به روش‌های کشت بافت و پایه رویشی در داخل استان، ۱۰۰ هزار نهال انگور دیم از کردستان، و ۴۰۰ هزار نهال گل محمدی تولید استان است.

شیرانی افزود: نهال‌های مثمر شامل گونه‌های هسته‌دار از جمله گردو، بادام، هلو، شلیل، گیلاس و آلبالو، گونه‌های دانه‌دار مانند سیب، به و گلابی، و همچنین انگور دیم رقم رَشه و گردوی بذری است که با قیمت یارانه‌ای در اختیار باغداران قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: توزیع این نهال‌ها هم اکنون در مناطق گرمسیر چهارمحال و بختیاری مانند لردگان آغاز شده است و در دیگر نقاط استان هم بر اساس شرایط آب و هوایی، در نیمه اول اسفند و از طریق ۲۲ جایگاه تعیین شده، آغاز می‌شود.

شیرانی یادآور شد: پایان توزیع نهال هم معمولاً تا نیمه فروردین سال آینده و به دلیل شرایط آب و هوایی، در مناطق سردسیر استان مانند شهرستان کوهرنگ، ممکن است تا اواخر فروردین ادامه یابد.

وی از باغداران خواست؛ به دلیل برخی از بیماری‌ها و شرایط قرنطینه‌ای، از تهیه نهال‌های بدون شناسنامه و از مراکز غیر استاندارد و فاقد نظارت فنی خودداری کنند.

انتهای پیام/ش

آغاز توزیع نهال با قیمت یارانه‌ای

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر