کد خبر: ۶۸۳۵۳۳۱
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۱

جمعی از کسبه و بازاریان آبادان روز شنبه در اعتراض به اقدام شهرداری محل کسب و کار خود را تعطیل کردند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،بیش از ۱۰۰ نفر از کسبه بازار مرکزی آبادان در اعتراض به اقدام شهرداری مبنی بر استقرار دستفروشان در بخشی از پارکنیگ این بازار روز شنبه تجمع کردند.

چند نفر از بازاریان گفتند:استقرار دستفروشان در محل پارکنیگ بازار مرکزی علاوه بر ایجاد ناامنی موجب کسادی کار بازاریان به خصوص در ایام پایانی هفته و ایام نوروز می‌شود.

آنان همچنین افزودند: بازاریان بازار مرکزی بابت اجاره، عضویت در بازار و سایر هزینه‌ها ماهانه بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون ریال پرداخت می‌کنند که با استقرار دستفروشان در مجاورت این بازار در آمد کسبه بازار مرکزی کاهش می‌یابد.

رضا احمدی عضو هیات امنای بازار مرکزی آبادان در این باره گفت:نظم و اخلاق، مشتری مداری و امکانات رفاهی و امنیت بازار مرکزی به عنوان یک برند برای آبادان شناخته شده است.

وی افزود: استقرار دست فروشان در کنار این بازار علاوه بر به هم ریختن نظم و امنیت باعث کسادی کسب و کار در بازار مرکزی آبادان می‌شود.

عضو هیات امنای بازار مرکزی آبادان ادامه داد: بازارچه شب آبادان برای ساماندهی دست فروشان ساخته شده و هم اینک اکثر مغازه‌های آن خالی است لذا از شهرداری انتظار می‌رود در این رابطه تصمیم درستی اتخاذ کند تا به ضرر فروشندگان بازار مرکزی منجر نشود.

سیدنعیم هاشمی مدیر بازار مرکزی آبادان در این باره گفت: بازار مرکزی دارای ۲۶۳ باب مغازه است که از این تعداد ۵۴ مغازه غیرفعال و خالی است.

وی افزود: برای ساماندهی دست فروشان به شهرداری پیشنهاد شد مغازه‌های طبقه دوم بازار مرکزی، بازار شب و کادوس ۲ و ۳ که طبقه دوم و سوم آن‌ها خالی است را در اختیار دستفروشان قرار دهد.

مدیر بازار مرکزی آبادان اقدام شهرداری برای تبدیل بخشی از پارکنیگ بازار مرکزی آبادان را غیر کارشناسی و بدون در نظر گرفتن نظر بازاریانی که بیش از ۲۰ سال در این مکان مشغول فعالیت هستند دانست و گفت:در ایام نوروز بخشی از ترافیک شهر به این منطقه هدایت می‌شود که برای آن چاره‌ای اندیشیده نشده است.

هاشمی افزود:مدیریت بازار مرکزی برای مسافران نوروزی امکانات رفاهی از جمله نمازخانه، سرویس بهداشتی و حمام پیش بینی کرده که در صورت استقرار دستفروشان امکان سرویس دهی به مسافران در این بازار نیست.

وی گفت:بازار مرکزی ۱۲ نفر پرسنل دارد و همواره با همه ارگان‌های شهری همکاری نزدیک داشته است.

مسعود سلمان زاده معاون خدمات شهری شهرداری آبادان شمار دست فروشان بازار مرکزی را ۲۲۰ نفر عنوان کرد و گفت: برای رفع این مشکل پی گیری لازم انجام می‌شود.

وی پیشنهاد داد تا نمایندگان بازاریان مرکزی آبادان برای بیان مسایل و مشکلات خود با شهردار آبادان نشستی داشته باشند.

حمید کوراوند یکی از اعضای شورای شهر آبادان نیز با حضور در محل، استقرار دستفروشنان در بخشی از پارکینگ بازار مرکزی را برخلاف نظر شورای اسلامی این شهر دانست و گفت: ساماندهی دستفروشان جزو وظایف شورا و شهرداری است لذا این مشکل پیگیری می‌شود.

وی افزود:مسئله استقرار دستفروشان در محل پارکنیگ بازار مرکزی از نظر شورای شهر منتفی است و اجازه فعالیت در این محل را نخواهیم داد.

نمایندگان بازاریان در دیدار با معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان خواستار بررسی این مشکل از سوی فرمانداری شدند.

بیژن ربیعی در این دیدار گفت:برای استقرار دستفروشان در بخشی از پارکینگ بازار مرکزی حتما نظر بازایان لحاظ خواهد شد.

وی افزود:تلاش فرماندار جلب نظر بازاریان و استقرار دستفروشان در مکانی مناسب برای ساماندهی آنهاست. نظر بازاریان به صورت تخصصی بررسی و راهکار مناسب برای آن در نظر گرفته خواهد شد.

نمایندگان کسبه بازار مرکزی آبادان پس از گفتگو با معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری آبادان قول همکاری و بازگشایی مغازه‌های خود را دادند.

انتهای پیام / د

تجمع کسبه بازار مرکزی آبادان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر