کد خبر: ۶۸۳۵۶۵۸
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰

رئیس جمهور افغانستان و معاون رئیس جمهور آمریکا عصر روز گذشته در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

اشرف غنی و مایک پنس دیدار و گفتگو کردندبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان و مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا عصر روز گذشته در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

طرفین در این دیدار درباره مسائل مختلف از جمله، موفقیت استراتژی جنوب آسیا، اصلاحات انتخاباتی و پروسه صلح، بحث و تبادل نظر کردند.

پنس در این دیدار ادعا کرد که مشارکت افغانستان با آمریکا بر اساس منافع مشترک استوار است و ایالات متحده آمریکا متعهد می باشد تا نگذارد افغانستان یک بار دیگر به لانه امن برای تروریست ها مبدل گردد.

در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری افغانستان آمده است: «وی همچنین از اقدامات اشرف غنی در خصوص اصلاحات انتخاباتی به منظور تامین شفافیت در انتخابات، اعتماد سازی برای کمیسیون مستقل انتخابات و برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح قدردانی کرد و گفت کشورش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان حمایت همه جانبه می نماید.

اشرف غنی نیز در این دیدار از آمریکا تشکر کرد و گفت: نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان به خاطر یک کشور آزاد و تامین امنیت جهانی قهرمانانه مبارزه می کنند و قربانی می دهند.

محمد اشرف غنی تاکید کرد که نیاز است بحث‌های جاری در رابطه با صلح منتج به تامین صلح پایدار گردد.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر