کد خبر: ۶۸۳۵۹۸۵
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱

پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای نخستین بار در کشور موفق به طراحی و ساخت پروتز آناتومیک استخوانی در دست با نام 'سر رادیوس' شدند.

پژوهشگران مشهدی موفق به ساخت پروتز آناتومیک شدندبه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، امیر رضا کچویی عضو هیات علمی گروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شکستگی‌های سر استخوان رادیوس اغلب نیاز به بازسازی و جایگزینی با پروتز دارد تا پایداری آرنج حاصل شود، در غیر این صورت کماکان مشکل بیمار در چرخش ساعد باقی می‌ماند.

وی تصریح کرد: به دلیل تحریم و قیمت بالای پروتز‌های متال این محصول در کشور وجود نداشت لذا پس از مطالعات بسیار به این نتیجه رسیدیم که از تلفیق مهندسی بازسازی سه بعدی و سی. تی. اسکن در بالین می‌توان سر استخوان رادیوس را بازسازی کرد.

عضو هیات علمی گروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در قالب این طرح با همکاری گروه مهندسان قطعات لازم تهیه و استریل و با کمک گرفتن از امکانات موجود شامل سیمان ارتوپدی پروتز آناتومیک استخوان سر رادیوس تهیه و تکنیک عمل معرفی شد.

کچویی در خصوص مراحل طراحی و ساخت این نوع پروتز افزود: کیفیت تولید داخلی پروتز آناتومیک استخوان سر رادیوس کاملا مشابه نمونه خارجی و این در حالی است که بیمارانی که در آن‌ها این پروتز استفاده می‌شود بطور مداوم تحت بررسی و ویزیت قرار می‌گیرند.

طراحی و ساخت پروتز آناتومیک سر رادیوس با تلاش اعضای هیأت علمی و گروه جراحی ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، امیر رضا کچویی،  محمدحسین ابراهیم زاده و با همکاری اشکان صدیق صورت گرفته است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان قطب پزشکی در شمال شرق کشور افزون بر ۹ هزار دانشجو و ۲۱ هزار کارمند بهداشتی و درمانی دارد.
 
انتهای پیام//ج.ر
 

طراحی و ساخت پروتز آناتومیک استخوانی برای نخستین بار در مشهد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر