کد خبر: ۶۸۳۶۱۶۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷

رئیس شبکه دامپزشکی شهربابک از اجرای فاز زمستانه مایه کوبی رایگان تب برفکی گوسفندی در این شهرستان خبر داد.

مجید اسدی رئیس شبکه دامپزشکی شهربابک  در گفتگو با  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، گفت: در راستای کنترل بیماری تب برفکی در جمعیت دامی، فاز زمستانه واکسیناسیون تب برفکی جمعیت دامی سبک در شهربابک از تاریخ 20 بهمن ماه توسط بخش دولتی و بخش خصوصی شروع شده است که در این طرح تعداد 300 هزار راس گوسفند و بز به صورت کاملا رایگان واکسینه خواهند شد.

وی درمورد اهمیت بیماری تب برفکی اضافه کرد: از آنجایی که ویروس تب برفکی می تواند در فصل زمستان خسارت جدی به بارآورد، لذا واکسیناسیون گله های دامی نقش موثری در پیشگیری و ایمن سازی آنها دارد.

اسدی افزود: بیماری تب برفکی از بیماریهای واگیر دامی با تلفات سنگین است که گاهی تا ۱۰۰ درصد تلفات در دام های غیر واکسینه می دهد.

وی در ادامه از دامداران خواست چنانچه علائمی از قبیل لنگش، وجود زخم و تاول در دهان و لب، زبان و بین سم ها و همچنین تلفات غیر عادی مشاهده کرده اند هرچه سریعتر به شبکه دامپزشکی اطلاع دهند.

اسدی با بیان اینکه اولویت واکسیناسیون با دامهای عشایر، کوچرو و مناطق پرتردد است، از دامداران درخواست کرد:علاوه بر رعایت مسائل بهداشتی – قرنطینه ای نهایت همکاری را با اکیپ های دامپزشکی داشته باشند.

انتهای پیام /ی

رعایت مسائل بهداشتی – قرنطینه ای برای دام ها

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر