کد خبر: ۶۸۳۶۲۵۰
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳

مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی مازندران گفت: یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن پرتقال از باغ‌های مازندران برداشت شد.

مولایی معاون مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی مازندران در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، با بیان اینکه برداشت پرتقال در مازندران به پایان رسید، گفت: بر اساس پیش بینی‌ها یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن پرتقال از باغ‌های مازندران برداشت شد.

وی با بیان اینکه سطح زیر کشت پرتقال در مازندران ۸۵ هزار هکتار است، افزود: سطح باغ‌های مرکبات مازندران ۱۱۱ هزار هکتار است که سالانه بیش از دو نیم میلیون تن مرکبات برداشت می‌شود.

معاون مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی مازندران گفت: هر کیلوگرم پرتقال از باغداران مازندرانی هزار و ۲۰۰ تا هزار و ۴۰۰ تومان خریداری شده بود.

وی با بیان اینکه برداشت نارنگی تا اواخر دی ماه به پایان رسید، افزود: هر کیلوگرم نارنگی از باغداران مازندرانی ۲ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری شده بود.

مولایی گفت: ۶۰۰ هزار تن نارنگی از ۲۳ هزار هکتار باغ‌های مازندران برداشت و ۷۰ درصد نارنگی‌های برداشت شده از مازندران به دیگر استان‌های کشور ارسال شد.

معاون مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه کیفیت محصول نارنگی هم امسال به دلیل شرایط خوب آب و هوایی مناسب بوده است، افزود: ۱۰ رقم نارنگی در مازندران وجود دارد که ۵ رقم آن پیش رس، ۳ رقم میان رس و یک رقم دیررس است.

انتهای پیام/ م

برداشت یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن پرتقال از باغ‌های مازندران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر