کد خبر: ۶۸۳۶۵۴۸
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
دبیر جشنواره کتاب هم سفر عنوان کرد؛

خلیلی گفت:آغاز فاز نخست پویش مطالعاتی هم سفر در راهیان نور درایام نوروز است و فاز‌های بعدی در راهیان نور غرب در تابستان و راهیان نور دانش آموزی در پاییزسال آینده برگزارخواهد شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،حمید خلیلی دبیر جشنواره کتاب هم سفر با اشاره به ویژگی‌های جشنواره همسفر گفت: این جشنواره با محوریت هشت کتاب ناب در زمینه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است. برای جشنواره به ۸۰ ناشر فعال در این زمینه فراخوان داده شد و ناشران ۱۶۰ کتاب را به دفتر جشنواره ارسال کردند که در نهایت هشت کتاب به نیت هشت سال دوران دفاع مقدس انتخاب شد.

وی ادامه داد:کتاب چغک در خصوص دو روز از دوران انقلاب اسلامی در مشهد است که توسط انتشارات صهبا منتشر شد و کتاب خط تماس، رمانی در خصوص دو روز پایانی حیات شهید کاظمی است.

دبیر جشنواره کتاب همسفر اضافه کرد: کتاب من مادر مصطفی در خصوص خاطرات مادر و بستگان شهید مصطفی احمد روشن از این شهید است. کتاب ۱۶ سال بعد در خصوص یکی از شهدای قمی است که پیکر او بعد از ۱۶ سال از شهادت سالم پیدا شد.

خلیلی با اشاره به کتاب‌های انتخاب شده برای جشنواره همسفر تصریح کرد: کتاب اکبر کاراته از جمله کتاب‌های طنز دوران دفاع مقدس است که انتشارات مطاف عشق آن را منتشر کرده است. همچنین کتاب تو شهید نمی‌شوی هم در خصوص شهید بیضایی از شهدای مدافع حرم است.

دبیر جشنواره کتاب همسفر افزود: قرعه کش نهایی در بین شرکت کنندگان در پویش مطالعاتی همسفر در آینده صورت می‌گیرد و به تعدادی از افراد شرکت کننده در این پویش هدایایی اهدا می‌شود.

وی ادامه داد: از جمله ویژگی‌های پویش مطالعاتی همسفر قیمت مناسب کتاب‌ها، محتوای مناسب، صفحات پایین کتاب‌ها، تبلیغات گسترده، مردمی بودن فعالیت، برگزاری مراسم‌های ویژه در مناطق عملیاتی و عرضه در کتاب‌فروشی‌ها در سراسر کشور تا پایان فروردین ماه است.

خلیلی تبلیغ گسترده در فضای مجازی را از جمله ویژگی‌های پویش مطالعاتی همسفر دانست و بیان کرد: در این پویش سعی کردیم که کتاب‌های جدید را از ناشران مردمی به مخاطبان معرفی کنیم تا کتاب‌های خوب در جامعه توسعه پیدا کنند.

وی یادآورشد: آغاز فاز نخست پویش مطالعاتی هم سفر در راهیان نور در ایام نوروز است و فاز‌های بعدی این پویش در راهیان نور غرب در تابستان و راهیان نور دانش آموزی در فصل پاییز طی سال آینده برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ح

معرفی ۸ کتاب ناب انقلاب و دفاع مقدس در جشنواره کتاب همسفر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر