کد خبر: ۶۸۳۶۶۷۵
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۱
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان :

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت : مچ گیری کار خوبی نیست و نباید آن را در جامعه رواج داد وگرنه بدون استثنا مچ همه ما گرفته می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه در استان اصفهان امروز در آیین تکریم و معارفه مدیرکل بازرسی منطقه ۶ کشور با اشاره به اینکه بازرسی را جزو اساس کشور می دانیم همانطور که در زمان امام علی (ع) هم این موضوع وجود داشته و از آن با نام عیون یاد شده است ، اظهار کرد : عیون به معنای چشم و بازرس است و قطعاً باید وجود داشته باشد چرا که همه تخلفات را تنها نمی‌توان با نصیحت حل کرد و گاهی نیازمند بازرسی و حتی تنبیه می‌شویم.

وی گفت : خداوند میزان و پیغمبران را برای اداره بهتر جامعه فرستاد اما باید توجه داشت بدون شمشیر هم نمی‌توان جامعه را اداره کرد؛ جمعی را باید با چوب تر هدایت کرد و از این رو موضوع بازرسی باید باشد اما نباید در این سازمان مچ گیری باشد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در این خصوص گفت : ایجاد سابقه برای جوانان به معنای کشتن شخصیت‌ آنها است چرا که جوانان پس از سال‌ها تنها به خاطر سوء سوابق و پرونده‌ها نمی‌توانند در شغلی حاضر شوند ، مچ گیری کار خوبی نیست و نباید مچ گیری را در جامعه رواج داد وگرنه بدون استثنا مچ همه ما گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه خداوند می‌فرماید اگر خدا بخواهد هر کسی را که ظلم می‌کند ، تنبیه کند قطعا روی زمین کسی باقی نمی‌ماند که مورد عتاب او قرار نگیرد ، اضافه کرد : نباید نسبت به گناهان دیگر داغ شویم و نسبت به گناهان خود سرد باشیم.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با تاکید بر اینکه باید بخشش را سرلوحه کارها قرار دهیم ،گفت : نباید بیش از حد بر قانون پافشاری کرد ، همواره باید روحیه بخشش را در نظر داشت اگر چه در موارد مهم و خطرناک سیاسی و دشمنی‌های جدی نباید گذشت کرد اما در موارد بسیاری هم می‌شود که سخت گیری و مچ‌گیری نداشت و تنها به متنبه کردن بسنده کنیم  و اگر چنین افرادی خطای خود را جبران کردند از پرونده سازی برای آنها جلوگیری کنیم و تخلفات کوچک و پیش پا افتاده را چندان بزرگ نکنیم.

وی با تاکید بر اینکه نباید مقدس مآبی کرد افزود ، رفتار به عدل به تنهایی مورد نظر خداوند نیست و عدل همواره به همراه احسان آمده است؛ اگر خداوند بخواهد تنها با عدل خود با ما رفتار کند یک نفر هم از مجازات او در امان نخواهیم ماند پس اگر می خواهیم خداوند تنها با عدل رفتار نکند و با فضل رفتار کند باید خودمان هم با مردم با فضل رفتار کنیم.

انتهای پیام/م

بخشش را سرلوحه کارها قرار دهیم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر