کد خبر: ۶۸۳۹۴۴۱
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۱

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه گفت : مشکلات گرانی گوشت با برگزاری جلسه و ارائه گزارش میزان گوشت توزیع شده حل نمی‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه  ،عبدالرضا یاری رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه گفت : عمده دلیل اصلی این گرانی قاچاق دام به خارج از کشور است و باید قبول کنیم دشمن برنامه دارد وضعیت بازار ما را به هم بریزد. حتی شنیده شده برنامه دشمن خروج دام‌های مولد است تا مشکلات صنعت دام در بلندمدت بیشتر شود.

وی گفت : متاسفانه مسئولین و دست اندرکاران در کشور ما زمانی که یک کالا دچار بحران شد به مسئله ورود می‌کنند و با وجود آنکه روند افزایش قیمت گوشت از قبل آغاز شده بود هیچ برنامه‌ریزی برای کنترل آن نداشتند.

یاری تاکید کرد: در حالیکه می‌دانیم قاچاق عامل گرانی گوشت است و با وجود آنکه ۱۰ دستگاه در امر مبارزه با قاچاق دخالت دارند، اما شاهد اقدام جدی در این زمینه نبوده ایم.

وی معتقد است، ساماندهی قیمت گوشت کار کارشناسی و اقدامات بلندمدت نیاز دارد و با برگزاری جلسه و ارائه گزارش نمی‌توان قیمت گوشت را کنترل کرد.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه با اشاره به سهم ۱۰ درصدی گوشت وارداتی از تامین بازار گوشت کشور، گفت: واردات گوشتی که اکنون برای تنظیم بازار انجام می‌شود سهم بسیار کمی دارد و ۹۰ درصد مابقی مربوط به تولیدات داخلی است که باید فکری به حال آن کرد.

یاری واردات گوشت را مسکن مقطعی و اضطراری برای کنترل بازار دانست و عنوان کرد: باید در کنار این مسکن مقطعی، برنامه‌های بلندمدتی هم داشته باشیم.

وی اضافه کرد: توزیع همین گوشت تنظیم بازار نیز با مشکلاتی مواجه است و گاهی مردم ساعت‌ها در صف می‌ایستند و گوشت به دست خریدار واقعی نمی‌رسد.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه اظهار کرد: اگر دشمن ببیند در به هم ریختن بازار گوشت موفق بوده و ما نتوانستیم با آن مقابله کنیم، ممکن است سراغ سایر کالا‌های اساسی هم برود .

 

 

انتهای پیام/د

عمده دلیل اصلی این گرانی قاچاق دام به خارج از کشور است

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر