کد خبر: ۶۸۳۹۹۵۷
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹

رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل گفت: طرح آرامش بهاری در ۲۸ امامزاده و بقعه متبرکه آمل اجرا می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، حجت الاسلام محمد هادی بهرامی رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل گفت: طرح آرامش بهاری در راستای عمل به رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی، از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه اجرا می‌شود.

وی افزود: بیشترین سفر و مسافرت در کشور ما در ایام نوروز انجام می‌شود به همین دلیل طرح فرهنگی آرامش بهاری در اولویت کاری قرار گرفته است.

حجت الاسلام بهرامی تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف را از دیگر اهداف اجرای طرح آرامش بهاری دانست و گفت: در این ایام وقف‌های خوبی از سوی مردم خیراندیش کشور انجام می‌شود که بعضی از آنان مسافرینی هستند که برای استراحت به این بقاع مراجعه کرده با دستاورد‌ها و خیرات وقف آشنا شده و وقف را انجام داده و در شهرستان خودشان آن را ثبت می‌کنند.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل با بیان اینکه این طرح از ۲۸ اسفند ماه آغاز شده و تا پایان روز ۱۵ فروردین ۹۸ ادامه خواهد داشت، افزود: پاسخگویی به مسائل شرعی با حضور روحانیون از دیگر اهداف و ترویج سبک زندگی اسلامی در امامزادگان مورد توجه است.

وی با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در ۲۸ بقعه متبرکه آمل، گفت: در ۵ بقعه شاخص (امام زاده ابراهیم، امام زاده عبداله، بقعه ناصرالحق، تکیه امامزاده معصوم و ابوالفضلی اوجی آباد) خیمه معرفت در طرح راه اندازی می‌شود که شامل غرفه کودک، مشاوره، قرآن بخوان و جایزه بگیر، ایستگاه وقف و دیگر امور است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل از آمادگی بعضی از امام زادگان جهت اسکان مسافران نوروزی خبرداد و افزود: آستانه امام زاده عبداله دارای ۱۱۵ اتاق و ۴۰ سوئیت، ابوالفضلی اوجی آباد ۲۰ سوئیت و امام حسن لهاش ۱۰ اتاق، امام زاده یحیی گنگرج کلا سوییت دارد و دارای امکانات است.

حجت الاسلام بهرامی گفت: مراسم تحویل سال نو در بقاع متبرکه به صورت ویژه در ۵ بقعه شاخص برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ م

۲۸ امامزاده و بقعه متبرکه آمل میزبان طرح آرامش بهاری

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر