کد خبر: ۶۸۴۰۰۶۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
کد خبر : ۶۸۴۰۰۶۸
گروه : کرمان » کرمان

استاندار کرمان در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان افزود:دستگا‌ههایی که پروژه‌های اقتصاد مقاومتی نیمه کاره دارند وضعیت خودرا تاپایان سال تعیین تکلیف کنند.

تمام دستگا‌ها تاپایان سال پروژه‌های اقتصادمقاومتی خود را تحویل دهندبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمدجواد فدایی، استاندار کرمان گفت: معتقدیم که اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در توسعه استان، ایجاد اشتغال و رفع فقر و محرومیت موثر است و روند توسعه استان را شتابان می‌کند.

وی افزود: در نشست آینده این ستاد دستگاه‌های اجرایی باید میزان پیشرفت فیزیکی و جذب ریالی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را اعلام کنند.

فدائی اظهارداشت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، طرح‌های اقتصاد مقاومتی که زمان اتمام آن در سال جاری پیش بینی شده است، باید در اسرع وقت تکمیل شده و به بهره برداری برسند.

استاندار کرمان بر تهیه گزارشی از روند پیشرفت فیزیکی طرح‌های اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده در سال جاری ۱۴۶ طرح باید به بهره برداری می‌رسید که ۴۱ پروژه به به بهره برداری رسیده و ۱۰۵ پروژه باقی مانده است.

فدائی با اشاره به این مطلب که برخی مسئولان آمار‌ها را جدی نمی‌گیرند و روی این اعداد حساس نیستند، گفت: اعداد باید درست و قابل اعتماد باشد، زیرا ما مسئول هستیم و باید بر اساس آمار صحیح، برنامه ریزی و اقدام کنیم.

وی گفت: راستی آزمایی درباره اعداد اشتغال ایجاد شده و میزان پیشرفت فیزیکی طرح‌ها نیز باید انجام شده و گزارش آن در نشست بعدی اقتصاد مقاومتی مطرح شود.

استاندار کرمان ادامه داد: در مجموع ۱۶۰۰ واحد صنعتی در استان کرمان وجود دارد که از این تعداد ۷۰۰ واحد فعال و ۵۰۰ واحد نیمه راکد و ۴۰۰ مورد راکد هستند که از مجموع واحد‌های راکد، ۲۴ واحد فعال شده است.

فدائی بر تقویت بدنه کارشناسی در دستگاه‌ها برای تدوین و اجرای برنامه‌های اثرگذار تاکید کرد و گفت: مدیریت از بدنه کارشناسی استفاده کرده و کار می‌کند و اگر بدنه کارشناسی تخصص لازم را ندارد، باید تغییر یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان نیز با اشاره به تعریف ۲۷۱ پروژه اقتصاد مقاومتی در این استان، گفت: متوسط پیشرفت فیزیکی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در ابتدای سال جاری ۲۶ درصد بوده که بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان سال ۹۷ به ۶۲ درصد می‌رسد.

رودری گفت: میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان کرمان ۵۰.۲ درصد است و در مجموع تاکنون ۶۷ درصد هدف سال ۹۷ در راستای اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی محقق شده است.

وی افزود: پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در استان کرمان در مجموع به ۵۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند که مقرر شده در سال جاری ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از محل‌های مختلف تامین شود و تاکنون ۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان محقق شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان اظهارداشت: از مجموع ۲۷۱ پروژه اقتصاد مقاومتی استان کرمان، ۴۱ پروژه به طور کامل به بهره برداری رسیده است.

رودری با تاکید بر این مطلب که ورود پروژه‌های اقتصاد مقاومتی به سامانه نیپا ضروری است، تاکید کرد: این سامانه روند اجرای این پروژه‌ها را دنبال می‌کند و در واقع سامانه کنترل پروژه است.
انتهای پیام/ح

پروژه های اقتصاد مقاومتی سریع تر تحویل داده شوند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر