کد خبر: ۶۸۴۴۳۵۹
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵

مدیر امور شیلات و آبزیان استان از تولید بالغ بر 11 هزار تن ماهیان سردآبی و گرمابی در استان زنجان خبر داد.

تولید بالغ بر 11 هزار تن ماهیان سردآبی و گرمابی در استان زنجانبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان،منصور حقی راد مدیر امور شیلات و آبزیان استان تصریح کرد: توسعه پروژه‌های آبزی‌پروری در مناطق مختلف استان با هدف ایجاد اشتغال و افزایش تولید و بویژه ارتقای سطح سلامت جامعه با مصرف گوشت آبزیان، با شتاب خوبی در حال اجراست.

منصور حقی راد با اشاره به پرورش ماهی قزل‌آلا در استان زنجان خاطرنشان کرد: تولید این ماهی سردآبی طی ۱۰ ماهه نخست سال جاری در استان به ۹ هزار و ۵۰۰ تن رسید.

وی همچنین با اشاره به پرورش ماهیان گرمابی از جمله انواع کپور ماهیان در استان خاطرنشان کرد: طی ۱۰ ماهه امسال یک هزار و ۸۳۵ تن انواع کپور ماهی از جمله کپور معمولی، سرگنده، نقره‌ای و علفخوار در مزارع استان تولید و به بازار عرضه شده است.

حقی راد با بیان اینکه این میزان تولید در ۷۴۹ مزرعه پرورش ماهی محقق شده است، آب‌های طبیعی و نیمه طبیعی، رودخانه‌ها و سد‌های خاکی را منابع آبی مورد استفاده در تولید و پرورش آبزیان در استان زنجان برشمرد.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان عنوان کرد: سال گذشته تولیدات آبزی استان با بیش از ۱۴ هزار و ۶۱۲ هزار تن تولید انواع ماهیان سردآبی و گرمابی نسبت به برنامه هدف‌گذاری شده رشد ۲۶ درصدی داشته است.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان رتبه نخست تولید ماهیان سردآبی در منطقه شمال غرب را دارد، بیان داشت: به منظور ارتقای سرانه مصرف آبزیان در استان علاوه بر افزایش تولیدات شیلاتی اقدام به برگزاری کلاس‎‌های طبخ آبزیان و نمایشگاه‌های عرضه محصولات و فعالیت‌های ترویجی در مناطق مختلف استان شده است.

حقی راد افزود: مصرف سرانه آبزیان در استان زنجان از ۲۵۰ گرم در سال ۷۵ به ۶.۵ کیلوگرم در سال ۹۷ ارتقا یافته است.

انتهای پیام/ن
 

تولید انواع آبزیان در استان زنجان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر