کد خبر: ۶۸۴۴۴۴۷
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۱
۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۱
کد خبر : ۶۸۴۴۴۴۷
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

دالوندی گفت: اجرای طرح DRG باعث کاهش خدمات القایی و ضریب اشغال تخت می‌شود.

اجرای طرح BRG در آینده نزدیک/ اجرای طرح BRG سبب کاهش خدمات القایی و ضریب اسکان تختاصغر دالوندی رئیس سازمان نظام پرستاری کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت در ابتدای راه عملکردی بسیار خوب داشته است به طوری که ایجاد عدالت در بین گروه‌های مختلف پزشکی یکی از اهداف طرح تحول نظام سلامت بوده است.

وی افزود: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سال ۸۶ به تصویب مجلس رسیده است اما طرح تحول نظام سلامت فقط مصوبه هیئت دولت را دارد و این طرح با هدف قانون مداری در حوزه سلامت آغاز شده است.

دالوندی با اشاره به اینکه بودجه پیشنهادی ما برای جذب پرستار در اجرای قانون تعرفه گذاری در حدود ۲ هزار میلیارد تومان بوده است، افزود: پرداخت کارانه پرستاران در قالب تعرفه‌هایی مانند قاصدک باعث شده است که این نیروی خادم دیده نشود زیرا بر اساس قانون در این طرح‌ها حقوق پرستاران درصدی از دستمزد پزشکان جهت پرداخت محاسبه می‌شود و این مسئله به معنای این است که پرستاران دیده نمی‌شوند.

لزوم ارتقای سیستم بیمه ای کشور در پرداخت مطالبات جامعه پزشکی

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور بیان کرد: اگر سیستم‌های بیمه‌ای پوشش بهتری داشته باشند می‌توانند در پرداخت مطالبات پرستاران عملکرد بهتری در کشور اجرا کنند.

وی ادامه داد: طرح DRG در آینده نزدیک در حوزه سلامت جهت پرداخت حقوق و کارانه جامعه پزشکی و حتی پرستاران انجام می‌شود که در آن بر اساس عمل‌های جراحی و دیگر خدمات حقوق تعیین می‌شود.

دالوندی بیان کرد: با اجرای طرح DRG ضریب اسکان تخت کاهش پیدا می‌کند و تعداد روزهای بستری بیماران از قبل مشخص می‌شود و اگر فرد مراجعه کننده‌ای بیشتر از تعداد روزهای تعیین شده در بیمارستان به دلیل عفونت یا مشکل دیگری در بیمارستان بماند پزشک مقصر این حادثه است و باید هزینه‌های بیمارستان را از جیب خودش بپردازد.

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور با اشاره به اینکه با اجرای طرح DRG موضوعات بیمه‌ای در کار پرستاران و جامعه پزشکی بیشتر می‌شود، ادامه داد: باید خدمات القایی را در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کاهش دهیم و من معتقدم که ارجاع کمک بزرگی به این مسئله می‌تواند داشته باشد.

وی ادامه داد: متأسفانه سهم پرستار در طرح تحول نظام سلامت بسیار کم است و عدالت و توزیع امکانات برای پرستاران که نیروهای متخصصی هستند در کشور اجرا نمی‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر