کد خبر: ۶۸۴۴۸۶۵
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۰
۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۰
کد خبر : ۶۸۴۴۸۶۵

واژه هک یک عبارت کلی است و شاید این راز که واقعاً چطور ایران شاه‌مهره جاسوسی آمریکا در آسمان را به چنگ آورد ، هیچ وقت رسانه‌ای نشود.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ماجرای پهپاد جاسوسی RQ-۱۷۰ و شکار آن، یکی از به یاد ماندنی‌ترین اتفاقات و رخداد‌های نظامی برای نیرو‌های مسلح کشورمان محسوب می‌شود؛ حادثه‌ای که تا مدت‌ها نقل محافل و مجالس از بحث‌های تخصصی بین کارشناسان تا بحث‌های روز در خانه‌های ایرانیان بود و واژه پهپاد را وارد بحث‌های روزمره مردم کشورمان کرد. از آن روز یک سوال بزرگ برای همه ایجاد و تا به امروز نیز پاسخ دقیقی به آن داده نشده بود: RQ-۱۷۰ چطور به دست ایران به زمین نشست؟
 
2
فرماندهان ایرانی و برخی از کارشناسان منصف به صورت کلی، از نفوذ به سیستم کنترل و ارتباطی این پهپاد حرف زدند و به نوعی اشاره می‌کردند که نیرو‌های مسلح ایران، سیستم کنترل آمریکایی‌ها را هک کرده است. البته واژه هک به نوعی یک عبارت کلی است و شاید این راز که واقعاً چطور ایران شاه مهره جاسوسی آمریکا در آسمان را به چنگ آورد هیچ وقت رسانه‌ای نشود. البته چندین پهپاد دیگر آمریکایی از اسکن ایگل گرفته تا پردیتور و هرمس نیز در این سال‌ها یا بدست ایران به صورت سالم فرود آورده یا با شلیک پدافند هوایی نابود شده است. اما قصه نفوذ ایران و محور مقاومت به پهپاد‌ها بسیار قدیمی‌تر از این حرفهاست.

البته برخی کارشناسان و رسانه‌های غربی و حتی برخی همیشه منتقدان داخلی، با رد این مباحث تلاش می‌کردند بر این نکته تاکید کنند که امکان هک سیستم ارتباطی چنین پرنده‌های هدایت شونده‌ای یا غیرممکن است و یا در توان نیرو‌های مسلح کشورمان نیست و احتمالاً جانور قندهار هم به صورت شانسی در ایران فرود آمده است. اما گذشت زمان و صبر، پاسخ‌های شفاف تری را عیان کرد.

یک تله خونین برای نیرو‌های ویژه صهیونیست در لبنان

شاید بتوان یکی از تاریک‌ترین و سخت‌ترین روز‌ها در تاریخ نیرو‌های ویژه صهیونیستی را ۵ سپتامبر ۱۹۹۷ میلادی دانست چراکه یک تیم ۱۶ نفره از زبده‌ترین کماندو‌های دریایی ارتش اسرائیل موسوم به «شایتت ۱۳» برای ترور یا دستگیری تعدادی از رهبران مقاومت به لبنان نفوذ کرده، اما در نزدیک روستای انصاریه در کمین حزب الله لبنان افتادند. این درگیری که از ساعت یک و نیم بعد از نیمه شب تا نزدیکی صبح ادامه داشت، به هلاکت ۱۲ اسراییلی منجر شد که ۱۱ تن از آن‌ها برای یگان شایتت ۱۳ و ۱ نفر هم از تیم نجات بود که برای کمک به منطقه رفته بودند.

طبق معمول هر افتضاح بزرگ نظامی و اطلاعاتی، تا سال‌ها درباره این عملیات در اسراییل حرف و حدیث‌ها ادامه داشت و برخورد تیم اسراییلی با گشتی حزب الله و وجود یک خبر چین در بین اسراییلی‌ها که به مقاومت اطلاعات رسانده بود، از جمله دلایل اعلام شده از طرف صهیونیست‌ها برای شکست این عملیات بود چراکه آن‌ها دوست نداشتند دلیل بزرگ‌تر و حرفه‌ای تری برای این موضوع وجود داشته باشد.


2
 
نمایی از تصاویر پخش شده توسط حزب الله از اطلاعات بدست آمده از پهپاد اسراییلی قبل از درگیری انصاریه

اما در سال ۲۰۰۵ میلادی و در گرما گرم ماجرای ترور رفیق حریری نخست وزیر فقید لبنان؛ سید حسن نصرالله که اعتقاد داشت اسراییلی‌ها پشت ترور هستند، اسنادی را برای نشان دادن دست برتر اطلاعاتی مقاومت منتشر کرد و از جمله این اسناد، تصاویر بدست آمده از پهپاد‌های اسراییلی بود که در زمان عملیات انصاریه در سال ۱۹۹۷ به دست حزب الله رسیده بود.

با این اسناد واضح و مهم، مشخص شد حزب الله در سال ۱۹۹۷ میلادی یعنی بیش از ۲۰ سال قبل، موفق شده تا اطلاعاتی که در حال ارسال از طرف پهپاد به اسراییلی‌ها بوده را رصد کرده و مکان عملیات را شناسایی کند. اسراییلی‌ها بعد از صحبت‌های سید حسن نصرالله و پخش تصاویر ناچار شدند که درست بودن تصاویر و روایت حزب الله از دلیل شکست خوردن عملیات در سال ۱۹۹۷ را تایید کنند.

این بار نوبت ریپر‌ها شد

اما اخیراً نیروی هوافضای سپاه یکی از شاهکار‌های خود در حوزه نفوذ به سیستم‌های شناسایی و اطلاعاتی آمریکا را در پاسخ به ادعا‌های آن‌ها درباره نفوذ و خرابکاری در برنامه موشکی کشورمان، رسانه‌ای کرده که نشان از وقوع این رخداد در جایی بر فراز عراق یا سوریه است. تصاویر در حال ضبط، نشان می‌دهد یک پهپاد MQ-۹ آمریکایی (به احتمال قریب به یقین) تعدادی از تروریست‌ها را زیر نظر دارد. در ادامه شاهد هستیم که این پهپاد برای فرود، دچار مشکل شده و در نهایت در نزدیکی پایگاه خود سقوط می‌کند. پس از آن نیز مشخص است که پهپاد جدیدی به منطقه اعزام شده و تصاویر تهیه شده توسط آن نیز در اختیار سپاه قرار گرفته و در نهایت با ترس فراوان آمریکایی‌ها از نزدیک شدن به پرنده سقوط کرده، پرنده اول توسط یک جنگنده بمباران می‌شود. تصاویر این عملیات از دید پهپاد آمریکایی دوم نیز توسط سپاه ضبط شده است.

پهپاد MQ-۹ ریپر در حقیقت مدل پیشرفته‌تر از MQ-۱ پردیتور است که برای امور شناسایی و تهاجم هوا به سطح توسعه پیدا کرده. این پهپاد ساخت شرکت General Atomics آمریکا است و هر فروند آن در حدود ۱۷ میلیون دلار قیمت دارد. ارتفاع نهایی پرواز این پهپاد که به یک موتور توربوپراپ با قدرت ۹۰۰ اسب بخار مجهز است، ۱۵ کیلومتر و سرعت نهایی آن ۴۸۲ کیلومتر بر ساعت است و می‌تواند تا ۱۷۰۰ کیلوگرم محموله را حمل کند. موشک هوا به سطح هلفایر و بمب‌های سبک هدایت لیزری از جمله تسلیحات اصلی این پهپاد محسوب می‌شود.

عمده امور مربوط به ماموریت‌های شناسایی در عین استفاده از سلاح‌های تهاجمی در ارتش امریکا، اکنون بر عهده این پهپاد قرار دارد و در حقیقت اسب کاری ارتش ایالات متحده محسوب می‌شود.

پهپاد‌های آمریکا در خدمت توان اطلاعاتی نیرو‌های مسلح ایران

با چنین رخدادی، مشخص می‌شود که حداقل در زمینه دستیابی به اطلاعات آنلاین ارسالی توسط پهپاد‌های پیشرفته آمریکایی، سپاه پاسداران حرف‌ها و اسناد فراوانی را داشته باشد که پیش از این، چنین توانمندی و فعالیت مهم اطلاعاتی، نه مورد تایید نیرو‌های مسلح دشمن همچون آمریکا و نه اشاره مستقیم مسئولان کشورمان قرار گرفته بود و در حقیقت یک شوک اطلاعاتی و نظامی به آن‌ها محسوب می‌شود. با چنین توانمندی و اتفاق مهمی، حالا در هر نقطه‌ای از منطقه، سپاه پاسداران می‌تواند با در اختیار گرفتن سیستم ارسال اطلاعات پهپاد‌های آمریکایی، از تحرکات و فعالیت‌های این نیرو‌ها اطلاع کامل داشته باشد به گونه‌ای که انگار، پهپاد‌های ایرانی بالای سر آن‌ها هستند با این تفاوت که هیچ حساسیت نظامی و سیاسی در میان نیست و هزینه‌های مادی و معنوی آن بسیار کمتر است.
 
2
 
پهپاد MQ-۹

حال، منطقاً تصور کنید، علاوه بر این توانمندی و تبحر خاص، یگان‌های نیرو‌های مسلح کشورمان، مراحل بالاتری از نفوذ و هک را به اجرا گذاشته و کنترل کامل پهپاد‌های نظامی آمریکا را در اختیار بگیرند -که با توجه به راه طی شده و دستیابی به اطلاعات ارسالی توسط آنها، از نظر علمی و فنی، کار غیرممکنی محسوب نمی‌شود- که با این اتفاق، عملاً هر پهپاد مسلح و پیشرفته آمریکایی، یک عامل نظامی خودی برای جمهوری اسلامی ایران محسوب شده و در صورت لزوم می‌تواند پاسخ مناسب و غافلگیرانه‌ای به مالک و سازنده خود بدهد.

حتی اگر چنین موضوعی را در حال حاضر منتفی بدانیم - که از نظر علمی و فنی، توان انجام آن در نیرو‌های مسلح کشورمان وجود دارد- حداقل این موضوع اثبات شده که اکنون پهپاد‌های پیشرفته آمریکایی با مداومت‌های پروازی بعضاً ۲۴ ساعته (در خصوص نمونه فوق، ۱۴ ساعت با لود کامل تجهیزات)، در نقش چشم و گوش آنلاین سپاه در منطقه عمل کرده و رصد دقیقی از محدوده طولانی پرواز خود، به پاسداران انقلاب می‌دهند.

پس باید به این موضوع عادت کرد که هر از چند گاهی، یک پرنده هدایت پذیر آمریکایی همچون جانور قندهار به خاک کشورمان پناهنده و در تور پدافندی کشورمان گرفتار شود و نتیجه آن، تا سال‌ها باعث شرمساری برای دستگاه اطلاعاتی و نظامی آمریکا باشد. حال، این عزت و افتخار علمی و نظامی را مقایسه کنید با آن‌هایی که ذهن شان مدام قدرت تبلیغاتی ارتش آمریکا را پروپاگاندا می‌کند و از نفوذ آن‌ها در برنامه نظامی و فضایی کشورمان سخن می‌گوید و هرچقدر در خفا و عیان گفته می‌شود که "نترسید و نترسانید"، دلشان قرص نمی‌شود که نمی‌شود که نمی‌شود.

منبع: مشرق

انتهای پیام/
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵۷
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
احسنت بر اين اقتدار و قدرت
رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
سپاه.قدرت.لایزالی.جمهوری.اسلامی.ایران.توفیق.روزافزوتانرا.همواره.از.خدا.می.خواهم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
انشاله جناب آقاي ریس جمهور به ارزش سپاه پی ببره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
امیدوارم ریس جمهور به ارزش سپاه پی ببره!
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
درود بر سپاه پاسداران مقتدر اما مظلوم ای کاش در خصوص این افتخارات عظیم جوانان کشورمان بیشتر توجیه وآگاه شوند۰
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
بدبین بودن بده ولی مغرور نباید شد دشمن حقه بازه ممکنه از این قدرت خودمون علیه خودمون استفاده کنه
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
اقتصاد و تمام کارها را بهشون محول کنید .تا ببیندند ما را به کجا خواهند رساند .تمام قد دست بوس تون هستم .مبارک
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
تنها کسانی هستند که از اول انقلاب تمام مشکلات را به دوش کشیدند .واقعا زحمت میکشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
فقط تعریف کردن از سپاه وظیفه مردم نیست که البته خیلی خوبه ولی مراقب باشیم که عده ای در داخل با تصویب و اجرای پالرمو و ... سپاه و وزارت دفاع و اداره اطلاعات و تحریم داخلی نکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
یادمه اولین پهباد آمریکایی که ایران گرفت - خارجی ها میگفتن جت های ایرانی رفتن نزدیک پهباد و هکش کردن!! - یا برخی میگفتن تور انداختن گرفتنش!!
ناشناس
|
Singapore
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
پهپادها را بر بالای سر مرزداران برای مراقبت بفرستید و علاوه بر مرزهای خارجی مرزهای داخل کشور خودمان را هم با پهپاد کنترل کنید.
وحدت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
درود بر سپاهیان جان برکف،باتمام وجود پشتتان هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
سپاه لطفا اقتصاد را در دست بگیرد.
ابراهیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
سلام خسته نباشی دلاورخداقوت قهرمان شباراحت سربربالش می زاریم چون سپاه بیداره واقعااین مطالب رامی خونم ازخوشحالی اشکام سرازیرمیشه نمی دونم باچه زبانی ازشماتشکرکنم فقط اینومی تونم بگم که خاک زیر پاتونم
کیوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
سلام خسته نباشی دلاورخداقوت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
یه کم به فکر علل و راه حل برای حل گرانی های مملکت باشید و قیمت ها را سر جایش بر گردانید و اینجوری قلب ملت را شاد کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
سلام ودردبرجان برکفان جانبازان و ایثارگران خاک پاک میهنم.
soq
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
به زودی سپاه مختار را با آدم فضایی ها تشکیل خواهیم داد..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
لعنت بر اسرائیل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
سپاه ازگرانی کالا بی خبره
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
نمی دانم چه بگویم که لایق شما عزیزان باشد . عزیزان خدا قوت فقط مغرور نشوید همیشه بگوئید این اراده خدا بود ماکاره ای نبودیم و تلاشتان را بیشتر کنید چرا که هم ملت از شما این انتظار را دارد و هم خانواده هایتان (لا حول ولا قوه الا بالله العلی اعظیم )
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
احسنت
bm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
بله همه شما درست می‌فرمائید .. احسنت .. از لطف همه ممنونم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
درود بر سپاه عزیز
فتاحی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
درود بر سپاه اسلام

مرگ بر بد خواهان سپاه و دشمنان اسلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
درودبردلاورمردان بی ادعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
خدا حفظشون کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
ای کاهش همه نهاد ها از سپا ه الگو بگیرن وبرای اهداف شون ازجون ودل مایه بزارن خدا حفظشون کنه
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
افرین برشما.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
همیشه سرفراز و پاینده باشید دلاوران ،کار که دست نیروی ورزیده و حرفه ای مخلص و با خدا باشه نتیجه میده سید حسن نصراله عشقه قربان جد مظلومت
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
درود برسبز پوشان سرفرازی که مانند عقاب تیز بین وتیزپرواز عرصه ی آسمان نیلگون سرزمین آب وآیینه را ازگزندهرپشه ای دورداشته اند وآرامش راازچشمان خونبارشان گرفته اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
این موفقیت بزرگ رو به همه تبریک میگم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
با خدا باش و نترس درود بر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
نيروهاي مخلص در هر حوزه اي وارد شدند توفان به پا كردند مثل پل خيبر - پل 1/5 كيلومتري اروند و حفاظت پرواز و............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
درود بر دلاورمردان کشور
گلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
آفرین برشما خدا قوت چشم دشمنان نظام از جمله خائن وطنی کور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
ا سلام . تجربه نشان می دهد ثبات اقتصادی . سیاسی . اخلاقی . اجتماعی زمانی به کشورها می اید که گردش مالی در ان کشور شفاف و مشخص باشد . لذا اکثریت کشورها تلاش می کنند که گردش مالی فقط از طریق بانک باشد . لذا از چاپ فیزیکی اسکناس خوداری کرده و مردم را مجبور و هدایت می کنند که از طریق کارت بانکی (خرید و فروش .کمک به خیریه . حمل و نقل . کمک به انتخابات .و غیره )تراکنش انجام دهند .( حال داخلی باشد و یا خارجی . ) اگر بانک مرکزی این کار را قبلا انجام می داد . امروز همه چیز تحت تاثیر ارز نبود . امید است که بانک مرکزی در عید نوروز از چاپ اسکناس خوداری نموده و بجای ان کارت هدیه و کارت بانکی NFC چاپ نماید . و مردم کمک به خیریه را با کارت بانکی انجام دهد .
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
یادداشت شما چه ربطی به موضوع داشت؟؟ در مقاله مربوطه از عزت و توانمندی قدرت سایبری ایران سخن گفته شده که هیچ ربطی به امور بانکی ندارد باد معده چه ربطی دارد؟
ه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
مرگ بر اسرائیل
درود بر سپاه پاسداران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
نابودی داعش انشالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
مرگ بر نفوذی غیر انقلابی صهیونیستی.
ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
واقعاً باعث افتخاره، این یعنی کار علمی به معنایی واقعی نه دادن مقاله ای اس آی و امثالهم
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
این افتخار عظیمی هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
ای امریکا شیطان بزرگ تو ولشکرت از شیطانی وسپاه ما لشکر خداست همان گونه که حضرت سلیمان اراده کرد که تخت ملکه سبا را بیاورد ان کسی توانست در طرفه العینی بیاورد که از کتاب خدا اسم اعظم خداوند می دانست جناب اصف بن برخیا چون اسم اعظم می دانست توانست بیاورد ما که مکتبمان قران اسم اعظم خداست متوانیم توی فرعون را نابود کنیم وثروتت را هماند قارون زیر زمین کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
درود بر سپاه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
خدا قوت دلاور مردان سپاه. همیشه پیروزباشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
این دست خداست که بالای سر سپاهیان وارتش ایران است.چونکه نه به کشوری ناجوانمردانه حمله کردند.ونه کسانی را بی گناه گشتند.بلکه خود بی گناه کشته شدند.وان شالله که این قدرت واقتداراین ارتش وسپاه همیشه برای حق وعدالت باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
سپاه پاسداران خاری در چشم دشمنان بوده و هست و انشاالله خواهد بود . سربلند و پیروز باشید و پشتیبان ولایت این ملت با شماست . شما باعث عزت و سربلندی این سرزمین هستید . ملت به شما افتخار می کند .
حميد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
احسنت بر دلاوران خستگي ناپذير ايران زمين . ( زنده باد چشمان تيز بين تان )
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
درود بر سپاه پاسداران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
آفرین بر این همه توانایی...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
درود خدا و درود امام زمان بر سر بازان وطن اسلامی که زینت امام زمان عج الله هستند ، خدا یار یاورشان باشد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
اگر مسئولین ما در ایران خودرو و سایپا هم این طوری باشن ما بالاتر از بنز می سازیم
تکاور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
باید راههایی هم باشه جنگنده هارو هم سالم به زمین نشوند حتی با پرتاب موشکی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
زنده باد حافظان امنیت کشورم.درود بر غیور مردان وزنان خستگی ناپذیر ایران.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
ایولا
یعقوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
این موفقیت واقعا تبر یک گفتن داره .
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر