کد خبر: ۶۸۴۶۶۹۷
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
کد خبر : ۶۸۴۶۶۹۷
معاون وزیر ورزش و جوانان خبر داد؛

خادم، از نیاز ۱۲ هزار میلیارد تومان برای تکمیل چهار هزار پروژه نیمه‌تمام ورزشی کشور خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، خادم معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: قریب‌بر چهار هزار پروژه نیمه‌تمام ورزشی در کشور وجود دارد که برای بهره‌برداری آن بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است.

وی با اشاره به عدم توزیع عادلانه امکان ورزشی در سطح کشور افزود: در برخی از مناطق مازاد بر نیاز ورزشی پروژه‌هایی کلنگ‌زنی شده که برغم هزینه‌های میلیاردی نیمه‌تمام مانده در حالیکه بسیاری از جا‌ها حتی از یک سالن ورزشی کوچک نیز محروم هستند.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: سیاست فعلی وزارت ورزش در خصوص استادیوم‌های ورزشی پنج و ۱۵ هزار نفری در حال احداثی که واقعاً مورد نیاز بعضی شهر‌ها نیست این است که با تفاهم نماینده‌های حوزه‌های مختلف، کوچک‌سازی شده و هزینه‌ها را به حداقل برساند تا با قابلیت بهره‌برداری در اختیار اقشار مردم بگذارد.

خادم از شرایط نامناسب اقتصادی کشور خبر داد و گفت: سال آینده شرایط بسیار دشواری در بحث اعتبارات خواهیم داشت لذا نباید توقعات بی‌جایی را برای مردم در حوزه‌های ورزشی و جوانان و مدال‌آوران ایجاد نماییم.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ورزش و جوانان  با اشاره به برگزاری جلسات هفتگی شورای معاونین وزارت ورزش و جوانان و طرح موضوع جوانان عنوان کرد: معاونت امور جوانان باید هرهفته گزارش اتفاقات در بحث تسهیلات بانکی، احداث خانه‌های جوان و موضوعات مرتبط تشکل‌ها را از مدیران استان‌ها دریافت کند.

خادم با تاکید به حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد ابراز داشت: دستگاه‌ها و سازمان‌ها بایستی شرایط مناسب برای فعالیت و کار سمن‌ها را فراهم کنند تا با تحربه‌های راهبردی بتوانند در آینده سکان‌داری مدیریت‌های مختلف کشوری را بر عهده بگیرند.

وی با اشاره اعتبارنامه و مجوز سمن‌های زیر نظر وزارت ورزش‌وجوانان خاطرنشان کرد: مصوبه سمن‌ها در کمیسیون مربوطه را گذرانده‌ایم و از این پس لازم نیست وزارت کشور صلاحیت آنان را تایید نماید.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ورزش و جوانان  به عنوان پیشنهاد از مسؤولان ادارات و هیأت‌های ورزشی خواست: سرمایه‌گذاری خود را روی مربیان اخلاق‌مدار و قهرمان‌پرور انجام دهید تا موجب رشد و توسعه ورزشکاران مدال‌پرور شود و از قهرمان‌سالاری نیز بکاهد.

وی به مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی و رؤسای ادارات شهرستان‌ها توصیه کرد: طی درخواست کتبی مبنی بر نیاز به اقلام ورزشی از سوی چهار نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی می‌توانند مساعدت مبلغ ۲۰ میلیون تومان به همراه یک تشک کشتی و تاتامی از سوی وزارت ورزش و جوانان را فراهم نمایند.

انتهای پیام/ ط ا

کمک ۲۰ میلیون تومانیاز سوی وزارت ورزش و جوانان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر