کد خبر: ۶۸۴۸۰۰۹
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
رئیس ستاد مدیریت بحران:

رئیس ستاد مدیریت بحران گفت: با بارندگی‌های اخیر ۲۰۰ سد در کشور پر آب و سرریز شده است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، اسماعیل نجار در شورای هماهنگی مدیریت بحران خراسان جنوبی گفت: سازمان مدیریت بحران در زمان بحران متولی مباحث بهداشت و درمان نیست، بلکه این وظیفه بر عهده وزارت بهداشت است و طبق تجربه من در بحران‌های متفاوت، حتی بحران جنگ اسکان اضطراری جواب نمی‌دهد و بهترین کار رفتن به کنار منزل است.

وی افزود: باید از بخش خصوصی برای آبرسانی به روستا‌ها استفاده کنیم، چون بیش از ۸۰ درصد روستا‌ها در کشور با تانکر آبرسانی می‌شود و با بارندگی‌های اخیر ۲۰۰ سد در کشور پر آب و سرریز شده است.

رئیس مدیریت بحران کشور گفت: مجلس اجازه داده تا پنج درصد اعتبارات کشور را به دولت به صورت عمومی برداشت کند و سه درصد اعتبارات پیشگیری و دو درصد در ارتباط با مقابله است.

نجار بیان داشت: تمامی دستگاه‌های اجرایی از صدر تا ذیل در زمان مدیریت بحران وظیفه دارند و در بحث اعتبارات دولت مشکل دارد و نمی‌تواند نیاز همه بخش‌ها را تامین کند.

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور با بیان اینکه بیمارستان‌های صحرایی نیازمند تجهیزات کادر درمانی‌اند، افزود: ۱۵ بیمارستان صحرایی خریداری شده که برای خرید هر چادر بیمارستانی نیازمند ۱۵ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

در این نشست مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی نیز گفت: یکی از چالش‌های خراسان جنوبی وجود تعداد زیاد آبنما‌ست و جزو پتانسیل‌های خطر در طول راه‌های استان است.

شهامت با بیان اینکه در خراسان جنوبی تاکنون پروژه‌هایی با هدف پیشگیری از حوادث و سیلاب انجام شده و با این رویکرد اطلاع رسانی انجام می‌شود افزود: ۲۸ راهدارخانه در استان وجود دارد.

وی اظهار داشت: خراسان جنوبی دارای دو کریدور شمالی و جنوبی است و طبس به سامانه مرکز راه‌های استان مجهز شده است.

انتهای پیام/ش

صحبت های رئیس ستاد مدیریت بحران در خصوص آبرسانی به روستاها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر