کد خبر: ۶۸۴۸۶۱۱
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۹

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه تلاش‌های آمریکا برای زیر پا گذاشتن حقوق مسکو در پیمان آسمان‌های باز را محکوم کرد.

مسکو: آمریکا می‌کوشد حقوق روسیه در پیمان آسمان‌های باز را ضایع کندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفت واشنگتن تلاش می‌کند قوانین بین الملل را دست کاری کند تا کار روسیه برای بهره بردن از حقوقش در چارچوب پیمان آسمان‌های باز دشوارتر شود.

سرگئی شویگو ویژگی‌های شرایط کنونی بین المللی را افزایش رقابت میان مراکز قدرت در جهان، افزایش عوامل بی ثبات کننده، افزایش بی ثباتی و خشونت در نقاط مختلف جهان و افزایش احتمال بروز درگیری در مناطقی که روسیه منافعی در آنجا دارد، توصیف کرد.

او گفت: «آمریکا خودش را ابرقدرت می‌داند و با دست کاری قوانین بین المللی می‌خواهد ترکیب کنونی کنترل تسلیحات متعارف در اروپا را به نفع خودش تغییر دهد و کار را برای روسیه به منظور استفاده از حقوقش در چارچوب پیمان آسمان‌های باز سخت‌تر کند.»

پیمان آسمان‌های باز توافقنامه‌ای بین ۳۴ کشور جهان است که در ۲۴ مارس ۱۹۹۲ میان اعضای سازمان همکاری و امنیت اروپا امضا و از اول ژانویه ۲۰۰۲ اجرایی شد. هدف این پیمان کمک به اعتمادسازی میان کشور‌ها از طریق بهبود ساز و کار‌ها برای کنترل فعالیت‌های نظامی و پیروی از توافقنامه‌های کنترل تسلیحاتی است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر