زاهدی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

مردم کشور ما قزوین را مقصد گردشگری نمی‌دانند/ کمبود اماکن اقامتی تنها مشکل استان

استاندار قزوین گفت: تنها مشکلی که اکنون شاهد آن هستیم کمبود اماکن اقامتی است.

کمبود اماکن اقامتی تنها مشکل استان قزوینعبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در گفت‌وگو با  خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اقدامات این استان برای سفر‌های نوروزی و ارائه خدمات به مسافران گفت: متأسفانه مردم کشور ما قزوین را مقصد گردشگری نمی‌دانند و بیشتر به عنوان یک استان صنعتی شناخته شده و حتی از کشاورزی آن کمتر اطلاع دارند؛ اکثرا مردم از این شهر به سمت شمال و شمال غرب کشور عبور می‌کنند.

استاندار قزوین در ادامه افزود:  در بهمن و اسفند سال ۹۶ تبلیغات رسانه‌ای به خصوص از صدا و سیما و جاده‌ای در خصوص استان قزوین داشته‌ایم، که پس از تبلیغات ۳۲ درصد به  اقامت در هتل‌ها و مهمان‌پذیر‌های این استان افزوده شد. این رقم بسیار قابل توجه‌ای برای استان ما بوده و نشان دهنده استقبال خوب مردم از گردشگری استان قزوین بود . خوشبختانه تابستان امسال نسبت به تابستان سال گذشته وضعیت بهتری در حوزه گردشگری و اقامت داشتیم، ضمن اینکه در استان  قزوین هم از طریق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و همینطور شهرداری قزوین تعدادی برنامه‌های فرهنگی و یا هفته‌ای به نام هفته فرهنگی قزوین اجرا کرده‌ایم که این موضوع باعث شد تا بخش قابل توجهی گردشگر در این استان داشته باشیم.

وی در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر به نظر می‌رسد که استان قزوین همه ظرفیت‌ها را برای توسعه گردشگری در خود دارد.  تنها مشکلی که اکنون شاهد آن هستیم کمبود اماکن اقامتی است، اما تعداد اماکن پذیرایی بین راهی و یا داخل شهر استان قزوین مطلوب است.

زاهدی درباره اقدامات استانداری قزوین در مورد اقتصاد مقاومتی و  اشتغال در سال ۹۷ گفت: پارک علم و فناوری قزوین یکی از پارک‌های موفق در کشور بوده و اقدامات بسیار خوبی انجام داده است. در کنار بحث پارک علم و فناوری، دانشگاه آزاد قزوین در بحث رباتیک یک مرکزیت در آسیا است؛ در حال حاضر ۲۰ شهرک صنعتی هم در استان داریم که این امر به سرمایه خارجی کمک می‌کند، اکنون ما ۱۱ سرمایه‌گذار خارجی در پروژه‌های مختلف مانند صنایع چوب و ام‌دی‌اف، لجستیک و حمل ونقل و همچنین صنایع نساجی و رشته‌های دیگر سرمایه‌گذاری در استان قزوین داریم، ما به دلیل داشتن طرح آمایش، در هر منطقه‌ای از استان به طور دقیق می‌دانیم چه نوع صنایعی، در چه رشته‌ای باید شکل بگیرد. در استان قزوین برخی از صنایعی که نیاز به  آب فراوان داشته، ممنوع است. چون استان، استان کشاورزی است و آب آن در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استاندار قزوین در ادامه گفت: متاسفانه به دلیل اینکه نمی‌توانیم به برخی صنایع آب اختصاص دهیم، از همین رو نمی‌توانیم از صنایع آب و برق استقبال کنیم.  البته صنایعی که کمتر آب نیاز داشته باشند به خصوص صنایع هایتک به راحتی می‌توانیم استقبال کرده و در آن فعالیت کنیم، در حال حاضر پروژه‌های زیادی در استان در حال اجراست.

زاهدی در خصوص حمایت از مشاغل فعال در این استان گفت: کمک به شهرک‌های صنعتی جزو بحث‌های حمایتی استان از مشاغل است، یعنی زمانی که یک شغل و صنعتی در حال شکل‌گیری است نیازمند زمین بوده و پس از آن نیازمند مباحثی همچون آب، برق، گاز است،  در شهرک‌های صنعتی این موارد از قبل تهیه شده است و در اختیار افراد قرار داده می‌شود. ما در استان قزوین شهرک‌های بزرگی داریم که دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی هستند؛ برخی از آن‌ها در کنار اتوبان بوده و راه‌آهن از کنار آن عبور می‌کند.

وی درباره تولید برق از توربین‌های بادی در استان قزوین گفت: مطالعاتی در این باره صورت گرفته که هم از انرژی بادی و هم از انرژی خورشیدی در این استان استفاده شود. مکان‌های استفاده از این انرژی‌ها کاملا مشخص است. آنچه که در برنامه مشخص شده بود، تقریباً ۲۵۰ مگاوات در حوزه انرژی بادی تعیین شده که تا کنون ۱۴۰ مگاوات آن به بهره‌برداری رسیده است. اما انرژی خورشیدی کمتر کار شده، اکنون مناطق برای این انرژی‌ها مشخص شده است و سرمایه‌گذار‌ها هم در این خصوص دخیل هستند.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۴ ۲۲ فروردين ۱۳۹۸
عجيب اين استاندار اسم نداشت
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۱۸:۳۹ ۲۲ فروردين ۱۳۹۸
از تاریخ زیاد سر در نمیارم ولی // میگن قزوین اثار باستانی خیلی داره
آخرین اخبار